Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Boże Narodzenie w Szczepie Bohaterów Września
23.12.2022

Boże Narodzenie w Szczepie Bohaterów Września

11 grudnia 2022 r. z rąk komendanta Chorągwi Krakowskiej, hm. Artura Walkowiaka Szczep Drużyn ZHP im. Bohaterów Września wraz z druhną komendantką phm. Renatą Rożkowicz i pwd. Marcinem Gromadzkim odebrał Światło Pokoju, przywiezione z Groty Betlejemskiej. Uroczysty moment przekazania poprzedził Apel oraz Msza Św. w Katedrze na Wawelu. Następnie, w wielkiej sztafecie brzescy harcerze zanieśli ten symbol pokoju do domów, parafii, szkół, urzędów, szpitali i innych instytucji publicznych.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się tradycyjnie Wigilia Szczepowa. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym gościła również 4 DH ,,Leśna Dziatwa" z Mokrzysk wraz z druhem Markiem Bochenkiem. Na spotkanie przybyła również druhna Ola z Bochni, która kilka lat temu w tej placówce składała swoje przyrzeczenie. Podczas tej uroczystości nowi kandydaci złożyli przyrzeczenie harcerskie i poszerzyli grono nowych członków w brzeskim i mokrzyskim środowisku.

Impreza była bardzo udana, dziękujemy wszystkim rodzicom za wypieki i zakup pysznych słodkości na wigilijny stół. Dziękujemy druhowi Szymonowi za nieocenioną pomoc podczas tej uroczystości jak i przy roznoszeniu BŚP. Słowa podziękowania należą się również przedstawicielom przedszkola – małej Milence, która była obecna na przyrzeczeniu i dzielnie pomagała w sprzątaniu po Wigilii.

Na ten radosny czas Szczep Drużyn ZHP im. Bohaterów Września w Brzesku życzy wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Boże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów WrześniaBoże Narodzenie w Szczepie Bohaterów Września