Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kolejne boisko w Jadownikach
15.12.2022

Kolejne boisko w Jadownikach

Zakończyła się budowa boiska szkolnego usytuowanego przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach. Na tę inwestycję dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice czekali od niepamiętnych czasów. Koszt zadania wyniósł 296 430 złotych brutto i został w całości pokryty ze środków własnych gminy. W najbliższym czasie na sąsiadującym z obiektem placu zabaw zamontowane zostaną nowe urządzenia zabawowe zakupione przez Urząd Miejski za blisko 60 tysięcy złotych.

Wybudowane w tym kwartale boisko szkolne pokryte jest nawierzchnią ze sztucznej trawy o wysokości 60 milimetrów. Standardowo na całej jego powierzchni rozsypano piasek kwarcowy i granulat EPDM. Obiekt ma wymiary 28 x 18 metrów, samo pole gry to prostokąt o długości 26 metrów i szerokości 16 metrów. Z każdej jego strony wydzielono „margines” o szerokości jednego metra. Całość ogrodzona jest tzw. piłkochwytem, czyli siatką wysoką na 5 metrów. Boisko wyposażono w bramki do mini piłki nożnej oraz zestaw do siatkówki.

Już niebawem na przyszkolnym placu zabaw zostaną zamontowane nowe urządzenia zabawowe – podwójna huśtawka i cieszące się dużym powodzeniem wśród dzieci linarium. Na placu pojawią się także nowe ławki. Łączny koszt budowy boiska i doposażenia placu zabaw wynosi około 360 tysięcy złotych.

Kolejne boisko w JadownikachKolejne boisko w JadownikachKolejne boisko w JadownikachKolejne boisko w Jadownikach