Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Światowe sukcesy brzeskich karateków
14.12.2022

Światowe sukcesy brzeskich karateków

Cztery brązowe medale wywalczyli reprezentanci Qi Karate Klubu podczas rozegwanych w Lublinie zawodów Pucharu Świata Dzieci World Karate-do Union. Dwa z tych krążków zdobyli przedstawiciele brzeskiej sekcji klubu – Filip Wojtas oraz Filip Malik

Obaj medaliści w listopadzie br. zostali uhonorowani przez burmistrza Tomasza Latochę statuetkami „Zasłużony dla Brzeskiego Sportu”. Nagrody odebrali na uroczystej II Gali Brzeskiego Sportu, podczas której podobne wyróżnienia otrzymał także ich trener Karol Irzyk. W Lublinie wszyscy trzej udowodnili swoją postawą, że na te honory w pełni zasłużyli. Podczas tych samych zawodów o medalowe podia otarło się dwóch innych karateków z Brzeska. Adam Buchowicz oraz Hubert Śliwiński w swoich kategoriach zajęli czwarte miejsca.

 

Qi Karate Klub ma swoje oddziały w kilku miejscowościach Małopolski, jednak od blisko dwóch jego głównym ośrodkiem jest Brzesko. Swoją brzeską siedzibę ma w podziemiach sklepu SPAR położonego przy ulicy Kościuszki 58. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku. W poniedziałki i środy trenują grupy zaawansowane (kolorowe pasy). Wtorki i czwartki zarezerwowane są dla początkujących. O godzinie 17.00 spotykają się dzieci w wieku od 4 do 6 lat, a o godzinie 17:45 siedmiolatkowie i starsi. Nabór do tych grup trwa nieprzerwanie przez cały rok.

Zajęcia, w których uczestniczy łącznie 150 osób,  prowadzi Konrad Irzyk, współzałożyciel, prezes i główny sensei, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski. On sam karate trenuje od 2006 roku, a w 2014 roku zdał egzamin na czarny pas. W tym samym czasie został po raz pierwszy powołany do kadry narodowej PZKT, w której występuje do dziś. Od 2016 roku jest Dyplomowanym Instruktorem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.  W Brzesku, w ciągu dwóch niepełnych lat wychował już czterech medalistów Mistrzostw Europy – Wiktora Mrówkę, Sławomira Nowaka i Dominika Wielgosza (brąz w konkurencji kata drużynowe) oraz Huberta Śliwińskiego (srebro w konkurencji kata indywidualne).

Konrad Irzyk był jednym z głównych inicjatorów zorganizowanych w Brzesku w kwietniu br., przy współpracy z Urzędem Miejskim, III Mistrzostw Województwa Małopolskiego w karate tradycyjnym. Karatecy z brzeskiej sekcji klubu wywalczyli wówczas 28 medali, w tym sześć złotych. Te najcenniejsze zdobyli Wiktoria Tobiasz, Tomasz Makówka, Filip Malik, Hubert Śliwiński, Filip Wojtas (2x).

Światowe sukcesy brzeskich karatekówŚwiatowe sukcesy brzeskich karatekówŚwiatowe sukcesy brzeskich karateków