Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Betlejemskie Światło Pokoju
13.12.2022

Betlejemskie Światło Pokoju

Blisko 50-osobowa delegacja harcerzy i zuchów reprezentujących Szczep Czarny z Jadownik uczestniczyła w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, która miała miejsce w niedzielę 11 grudnia, w katedrze na Wawelu. W ten sposób nastąpiła inauguracja tegorocznej sztafety pod hasłem „Światło dla Ciebie”.

Druhom z Jadownik niestraszne były gwałtowne opady śniegu i związane z tym utrudnienia w ruchu drogowym. W licznym gronie dotarli do wawelskiej katedry, gdzie wzięli udział w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył biskup Damian Muskus OFM.

To już 32. raz, kiedy Betlejemskie Światło pokoju dociera do Polski. Granicę przekroczyło w niedzielę rano w Popradzie, gdzie przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego odebrali je od słowackich skautów. W tym roku pierwszym miejscem, do którego trafiło, była Ukraina. Do toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny nawiązywał w swojej homilii biskup Damian Muskus przypominając, że przez jej wybuch i późniejsze wydarzenia „doświadczyliśmy, jak ważne jest bycie dla, uważność i dzielenie się dobrem z tymi, na których spadło niewyobrażalne zło”.

Jak co roku, harcerze ze Szczepu Czarnego na tydzień przed Bożym Narodzeniem wyruszą na ulice gminy Brzesko, by dzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju. Obecni będą na Brzeskim Jarmarku Bożonarodzeniowym (17-18 grudnia), pojawią się także między innymi przed kościołami w Jadownikach i Szczepanowie. Każdy, kto napotka ich na swojej drodze, będzie mógł odpalić choćby maleńką świeczkę, która później rozjaśni wigilijny stół.

Betlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło Pokoju