Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Spotkanie autorskie z Wojciechem Wolnym
28.11.2022

Spotkanie autorskie z Wojciechem Wolnym

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza na spotkanie z Wojciechem Wolnym, autorem książki „Kawa Wolnego”, które odbędzie się 1 grudnia (czwartek) br. o godz. 17:00 w RCKB w Brzesku.
 

„Kawa Wolnego” – produkt „zdrowotny” sporządzany z fig, żyta jarego i żołędzi, który wprost z sąsiadującej z Brzeskiem Słotwiny (będącej obecnie w granicach miasta) wędrował w najodleglejsze zakątki Galicji, Wielkopolski, Prus i Kongresówki, ponownie zawita do Brzeska. Wszystko za sprawą spotkania z Wojciechem Wolnym, potomkiem rodziny Wolnych związanej niegdyś ze Słotwiną, autorem książki „Kawa Wolnego. Stanisławów – Słotwina. Historia o moim pradziadku Antonim Wolnym”.
Spotkanie stanie się okazją do rozmowy z przedstawieniem rodziny Wolnych o tym popularnym przedwojennym napoju, życiu i działalności Antoniego Wolnego, fabryce kawy w Słotwinie, Wolnówce – nieistniejącym już dworze, gdzie od 1912 roku toczyło się życie i interesy rodziny Wolnych, a także rodzinnych pamiątkach i skarbach domowych archiwów.

Wydarzenie wpisuje się w tradycję spotkań promujących kulturę i historię regionu organizowanych w brzeskiej bibliotece. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.


Wydarzenie na Facebooku: Spotkanie z Wojciechem Wolnym, autorem książki „Kawa Wolnego” | Facebook

 

plakat-kawa-wolnego.jpg