Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Szachowe zmagania w Mokrzyskach
09.11.2022

Szachowe zmagania w Mokrzyskach

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach był areną Mistrzostw Gminy Brzesko w szachach rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. W obu kategoriach wiekowych zwyciężyły drużyny z Poręby Spytkowskiej, które tym samym awansowały do eliminacji powiatowych. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Klimczak.    

W Igrzyskach Dzieci dominacja szachistów ze Szkoły Podstawowej w Porębie Spytkowskiej była szczególnie wyraźna. Turniej z udziałem sześciu reprezentacji rozgrywano systemem kołowym, a podopieczni Ewy Gądek wygrali wszystkie pięć meczów, tracąc punkty tylko w dwóch partiach. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jadownikach (4 zwycięstwa, 1 przegrana), a trzecie – Szkoła Podstawowa w Okocimiu. Kolejność na dalszych miejscach: 4. SP 3 Brzesko, 5. SP Mokrzyska, 6. ZS-P Brzesko. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Maja Ryś, Adam Kulig, Filip Sosin, Filip Wróbel.  

Bardziej wyrównana była rywalizacja w starszej kategorii, z której jednak zwycięsko wyszła też SP Poręba Spytkowska. Na dalszych miejscach uplasowały się: 2. SP Bucze, 3. SP Mokrzyska, 4. SP 1 Jadowniki, 5. ZS-P Jadowniki, 6. SP 3 Brzesko. Skład zwycięskiej drużyny: Gabriela Ćwik, Kamil Grzesik, Oskar Put, Szymon Zgraja.

Szachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w MokrzyskachSzachowe zmagania w Mokrzyskach