Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Strażacy z nowym sprzętem
20.10.2022

Strażacy z nowym sprzętem

Dwie jednostki OSP z terenu gminy Brzesko, należące do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – z Jadownik i ze Szczepanowa – dokonały ostatnio zakupu sprzętu specjalistycznego o łącznej wartości 27 467 złotych. Obie pozyskały wcześniej na ten cel dofinansowanie ze środków „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzęt i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych" w łącznej wysokości 10 790 złotych.

WFOŚiGW realizuje jeden z rządowych programów skierowanych w pierwszej kolejności do jednostek OSP działających w strukturach KSR-G, w związku z czym częściej niż inne dysponowanych do akcji ratowniczo-gaśniczych. OSP Jadowniki i OSP Szczepanów nie po raz pierwszy skutecznie zabiegały o finansowe wsparcie z tego źródła, czego efektem jest systematyczne wzbogacanie i uzupełnianie bazy sprzętowej i wyposażenia używanego w bieżącej działalności.

OSP Jadowniki dzięki wsparciu zakupiła ostatnio detektor wielogazowy, motopompę pływającą Niagara, pilarkę Stihl oraz cztery latarki kątowe. Koszt zakupu wyniósł 12 402 złote, z czego 4807 zł stanowiło dofinansowanie, a 7595 zł to środki własne gminy.

Koszt ostatnich zakupów, przy wsparciu z tego samego funduszu, dokonanych przez OSP Szczepanów, to wydatek w wysokości 15 065 zł.  Dofinansowanie wyniosło 5982 zł, a środki własne gminy – 9083 zł. Przedmiotem zakupu były wentylator oddymiający, wytwornica piany, przenośna drabina ratownicza, bosak dielektryczny oraz dwa komplety sprzętu do oznakowania terenu akcji.

www.wfos.krakow.pl

http://nfosigw.gov.pl

 

wfosigw-logotype-color-1.jpg