Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Miasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbite
13.10.2022

Miasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbite

11 października na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku miało miejsce symboliczne wbicie „pierwszych łopat” w miejscu, w którym już niedługo rozpocznie się budowa miasteczka rowerowego i placu zabaw. Inwestycja realizowana będzie przy dofinansowaniu pozyskanego przez brzeski samorząd z Rządowego Funduszu „Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych”. W wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, dyrektor ZS-P Brzesko Ewa Łupińska-Toroń, dyrektor Wydziału Infrastruktury UM Bogdan Dobranowski, przedstawiciele wykonawcy zadania oraz reprezentanci młodzieży szkolnej.

Kilka dni wcześniej burmistrz Brzeska zawarł z wykonawcą umowę, w myśl której inwestycja kosztować będzie 5 667 000 złotych. Dofinansowanie z „Polskiego Ładu” wyniesie 4 454 254,61 zł (prawie 80 procent całkowitych kosztów), a gmina Brzesko wyda na tę budowę 1 212 745,39 zł.

ZS-P Brzesko to największa w gminie placówka oświatowa, do której uczęszcza ponad 800 uczniów. Szkoła znajduje się na terenie dwóch brzeskich osiedli (Kopaliny-Jagiełły oraz Kościuszki-Ogrodowa) zamieszkałych łącznie przez 7,5 tysiąca osób. 

Aktualnie tereny przyszkolne są mocno zaniedbane. Projekt pozwoli na stworzenie innowacyjnej infrastruktury, która zachęci dzieci do aktywności fizycznej oraz poprawi jakość nauczania w szkole. Mające powstać w niedalekiej przyszłości miasteczko rowerowe usprawni coroczne przeprowadzanie egzaminu na kartę dla 300 dzieci z terenu gminy oraz wpłynie pozytywnie na wyniki zdawalności. Rozwiązania komunikacyjne poprawią dostępność obiektów w godzinach porannych i popołudniowych. Ujęty w projekcie plac zabaw wyposażony będzie w atrakcyjne urządzenia dla dzieci. Wymiana chodników i parkingów będzie służyć także rodzicom uczniów oraz wszystkim mieszkańcom tego rejonu miasta. Zastosowane nowe rozwiązania komunikacyjne poprawią dostępność obiektów w godzinach porannych i popołudniowych oraz poprawią bezpieczeństwo dzieci. Burmistrz podkreśla, że głównym priorytetem projektu jest podniesienie na wyższy poziom bazy edukacyjnej.

tablica-zsp-brzesko.png

Miasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbiteMiasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbiteMiasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbiteMiasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbiteMiasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbiteMiasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbiteMiasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbiteMiasteczko rowerowe – pierwsze łopaty już wbite