Biegaczki z „Dwójki” z brązowymi medalami
11.10.2022

Żeńska reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (PSP 2 Brzesko) zajęła trzecie miejsce w finałach Małopolskich Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych, które tradycyjnie rozegrane zostały w Nowym Targu. Tym samym brzeska „Dwójka” potwierdziła utrzymującą się od kilku lat przynależność do ścisłej czołówki wojewódzkiej w tej dyscyplinie sportowej.

Te brązowe medale wywalczyły brzeskie biegaczki w rywalizacji dziewcząt urodzonych w 2010 roku i młodszych, na dystansie 6 x 800 metrów. Na starcie do tego biegu stanęło 18 drużyn. Reprezentacja ZS-P Brzesko występowała w składzie: Izabela Glonek, Oliwia Grabka, Milena Kurtyka, Oliwia Mardoń, Laura Mikos, Oktawia Mikos, Weronika Stachera. Opiekunką drużyny jest Renata Rożkowicz. W tej samej kategorii wiekowej męski zespół reprezentujący „Dwójkę” zajął 6. miejsce w gronie 19 ekip.

W wojewódzkich finałach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej na 10. miejscu zakończyła zmagania dziewczęca reprezentacja ZS-P Brzesko (ur. 2008/2009).

Wszystkie trzy drużyny z brzeskiej „Dwójki” w drodze do wojewódzkich finałów zwyciężyły wcześniej zarówno w eliminacjach gminnych jak i powiatowych.

Biegaczki z „Dwójki” z brązowymi medalamiBiegaczki z „Dwójki” z brązowymi medalamiBiegaczki z „Dwójki” z brązowymi medalamiBiegaczki z „Dwójki” z brązowymi medalamiBiegaczki z „Dwójki” z brązowymi medalamiBiegaczki z „Dwójki” z brązowymi medalami