Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Oświetlenie ulicy Strażackiej
08.10.2022

Oświetlenie ulicy Strażackiej

Przy ulicy Strażackiej Bocznej w Jasieniu rozpoczął się montaż czterech latarni w technologii LED. Koszt prowadzonych prac wyniesie około 40 tysięcy złotych, a zostanie pokryty częściowo z Funduszu Sołeckiego, a częściowo z budżetu gminy Brzesko. W ten sposób ulica zostanie oświetlona w 70 procentach. W przyszłym roku nastąpi dokończenie inwestycji polegające na zamontowaniu jeszcze dwóch kolejnych latarni.

Oświetlenie ulicy Strażackiej Bocznej to kolejny etap tegorocznych prac polegających na poprawie bezpieczeństwa w newralgicznych miejscach gminy Brzesko. Właśnie rozpoczęła się procedura przygotowawcza dotycząca doświetlenia trzech przejść dla pieszych – w Brzesku na ulicy Kościuszki (przy kładce prowadzącej do szpitala) oraz na ulicy Leśnej przy zjeździe na autostradę, a także w Jasieniu na ulicy Marii Konopnickiej (w miejscu, w którym znajduje się fotoradar). Planowane prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Ponadto będzie przeprowadzona wymiana tzw. opraw dwunastu latarni na Placu Targowym i czterech na przylegającym do niego parkingu.

Przypomnijmy, że tylko w tym roku w samym Brzesku wymieniono latarnie przy ulicach Królowej Jadwigi, Szarych Szeregów i Mościckiego. W Okocimiu zamontowano sześć nowych latarni wzdłuż dolnej części ulicy Zamkowej, dzięki czemu cała droga jest już oświetlona. Od kilku miesięcy przy Alei Solidarności w Brzesku gotowa jest linia oświetleniowa, która w najbliższym czasie powinna zostać podłączona do głównej sieci.