Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Szczepanowska Boczna – ważny dodatek do głównego remontu
07.10.2022

Szczepanowska Boczna – ważny dodatek do głównego remontu

Zakończyły się prace remontowe na ulicy Szczepanowskiej Bocznej w Brzesku, będące niejako uzupełnieniem gruntownej modernizacji drogi na odcinku od ulicy Solskiego do skrzyżowania z ulicą Profesora Franciszka Bujaka.

Remont Szczepanowskiej Bocznej przeprowadzony został na powierzchni 1400 metrów kwadratowych (jezdnia plus pobocza). Stara, mocno sfatygowana już nawierzchnia betonowa została wzmocnioną nakładką asfaltową. Koszt wykonanych już prac wyniósł blisko 250 tysięcy złotych i został w całości pokryty ze środków własnych gminy Brzesko. Pozostaje jeszcze wykonanie wjazdu na tę drogę, którego budowa wejdzie w zakres trwającej właśnie modernizacji prawie kilometrowego odcinka głównej ulicy Szczepanowskiej.

Przypomnijmy, że na generalny remont tej ulicy brzeski samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 680 883 złotych (488 422 zł w tym roku, 192 461 zł w przyszłym), co aktualnie stanowi 40 procent łącznej wartości prac. Według szacunkowych obliczeń z czerwca br. koszt inwestycji powinien zamknąć się kwotą 1,7 miliona złotych (przed przetargiem był o 600 tysięcy złotych niższy).   

W ramach prac remontowych na długości 952 metrów zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa, będzie też wybudowany chodnik długości 595 metrów. Zakres zaplanowanych działań obejmuje też wykonanie odwodnienia i poboczy. Zastosowane zostaną również rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo – radarowy wyświetlacz prędkości i jedno wyniesione przejście dla pieszych. Na pozostałych przejściach pojawi się dodatkowe oznakowanie. Większość prac zostanie wykonana w tym roku.

Szczepanowska Boczna – ważny dodatek do głównego remontuSzczepanowska Boczna – ważny dodatek do głównego remontu