Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Modernizacja ulicy Jana Pawła II
06.10.2022

Modernizacja ulicy Jana Pawła II

Blisko milion złotych wyda brzeski samorząd na dwie inwestycje realizowane aktualnie na ulicy Jana Pawła II Brzesku. Równolegle prowadzone są budowa ścieżki rowerowej z chodnikiem dla pieszych oraz montaż oświetlenia ulicznego. Prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Ścieżka rowerowa z chodnikiem powstaje na odcinku o długości około 600 metrów i jest kontynuacją istniejącego już chodnika. Koszt tej inwestycji został wstępnie oszacowany w wysokości 538 910 złotych i zostanie w całości pokryty ze środków własnych gminy.

Nieco wcześniej rozpoczął się zlecony przez Urząd Miejski montaż ulicznego oświetlenia. Do tej pory, zgodnie z umową, postawiono już 22 latarnie. Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha zdecydował jednak o rozszerzeniu sieci o dodatkowych 6 latarni, dzięki czemu oświetlona zostanie także część ulicy Sikorskiego. Wartość tego zadania oscyluje w granicach 362 tysięcy złotych. Po zakończeniu całej inwestycji dokonany będzie jej odbiór i podłączenie lamp do sieci energetycznej.

W najbliższej przyszłości oświetlenie uliczne będzie montowane także wzdłuż ulic Oświecenia i Odrodzenia.  

Modernizacja ulicy Jana Pawła IIModernizacja ulicy Jana Pawła IIModernizacja ulicy Jana Pawła IIModernizacja ulicy Jana Pawła IIModernizacja ulicy Jana Pawła IIModernizacja ulicy Jana Pawła II