Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
KGW Sterkowiec najlepsze w Bitwie Regionów
03.10.2022

KGW Sterkowiec najlepsze w Bitwie Regionów

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sterkowcu zajęły pierwsze miejsce w powiatowym konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Dębnie w ramach Pikniku z Produktem Polskim.

Bitwa Regionów to główny punkt programu pikniku, którego nadrzędnym celem było kultywowanie ludowych tradycji i rodzimego folkloru. Sam konkurs to znakomita okazja do zademonstrowania kulinarnego bogactwa regionu.

Gospodynie ze Sterkowca przygotowały do konkursu polędwicę wieprzową w sosie borowikowym z ziemniakami w mundurkach, ogórkiem kiszonym i młodą kapustą. To właśnie ta potrawa zyskała najwyższe uznanie wśród jurorów i większości uczestników pikniku. Zwyciężczynie otrzymały od organizatorów nagrody rzeczowe oraz czek na jeden tysiąc złotych. Z reporterskiego obowiązku dodajmy, że drugie miejsce w konkursie zajęło KGW z Łoniowej, a trzecie KGW Krajanki z Gnojnika.

Koło Gospodyń Wiejskich w Sterkowcu działa od maja 2019 roku. Nieoficjalnie funkcjonowało jednak już w 2018 r. jako grupa teatralna, ,,Każdy może”.

Panie włączają się w organizację wielu wydarzeń. Są to m.in. parafialne dożynki, spotkania integracyjne dla mieszkańców czy tradycyjne majówki. Stoisko koła można spotkać podczas wielkanocnych i bożonarodzeniowych jarmarków organizowanych na brzeskim rynku, Święcie Chleba, Małopolskim Festiwalu Smaków i wielu wydarzeniach charytatywnych. Na zaproszenie Stowarzyszenia ,,Kwartet na Przedgórzu” członkowie koła wzięli udział w międzynarodowym projekcie ,,Twoja kultura - moja kultura”. Grupa nie porzuca teatralnych korzeni, wystawiając jasełka, przedstawienia dla dzieci i scenki kabaretowe. W ubiegłym roku o działalności koła przeczytać można było w ogólnopolskim wydaniu Wysokich Obcasów. Co ciekawe, w KGW ze Sterkowca działają również panowie, a wiek uczestników oscyluje w granicach od trzech do prawie 90 lat.

Fot. kowr.gov.pl