Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Twoja Krew Ma Moc Pomagania
03.10.2022

Twoja Krew Ma Moc Pomagania

W niedzielne przedpołudnie, 2 października, na placu Kazimierza Wielkiego została przeprowadzona akcja honorowego dawstwa krwi pod hasłem „Twoja Krew Ma Moc Pomagania”, zorganizowana przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę oraz HDK MotoJadowniki. W ciągu czterech godzin zebrano łącznie blisko 14 litrów życiodajnego płynu.

Mimo niesprzyjającej pogody do mobilnego krwiobusu zgłosiło się 36 osób, spośród których 31 spełniało kryteria dopuszczające do udziału w akcji. Od każdej osoby pobrano 450 mililitrów krwi, co daje w sumie 13,95 litra.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom niedzielnej akcji za cenny dar, którym zechcieli się podzielić z potrzebującymi tej cennej pomocy. Podziękowania należą się także tym, którzy z obiektywnych przyczyn nie zostali zakwalifikowani do udziału w tej akcji – za obywatelską postawę oraz bezinteresowną chęć ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

HDK MotoJadowniki znany jest z szeregu akcji charytatywnych i promujących szeroko rozumiane ratownictwo medyczne. Między innymi każdemu otwarciu i zakończeniu sezonu motocyklowego towarzyszą akcje honorowego dawstwa krwi wspierane przez brzeski samorząd.

Twoja Krew Ma Moc PomaganiaTwoja Krew Ma Moc PomaganiaTwoja Krew Ma Moc PomaganiaTwoja Krew Ma Moc PomaganiaTwoja Krew Ma Moc PomaganiaTwoja Krew Ma Moc PomaganiaTwoja Krew Ma Moc Pomagania