Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czyste Miasto Brzesko – dwie akcje ekologiczne
28.09.2022

Czyste Miasto Brzesko – dwie akcje ekologiczne

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Stowarzyszenie Czysta Polska, Fundacja PKO BP, Nadleśnictwo Brzesko oraz brzeskie koło Światowego Związku Żołnierzy AK zapraszają na dwie równoległe akcje ekologiczne, które odbędą się w najbliższy piątek, 30 września (początek – godz. 11:00).

Urząd Miejski wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Polska są organizatorami projektu „Czyste, Zielone Miasta”, któremu patronuje TV Polsat. W Brzesku akcja odbędzie się w piątek 30 września, a rozpocznie się na terenie Gminnego Parku Rekreacji i Wypoczynku usytuowanego pomiędzy osiedlami Jagiełły i Ogrodowa. Wezmą w niej udział uczniowie brzeskich szkół, którzy wspólnie zajmą się sprzątaniem obiektu i przylegających do niego terenów zielonych. W wydarzeniu może uczestniczyć każdy, komu bliska jest ekologia i estetyka miasta. W programie akcji są również przygotowane przez MPEC ekologiczne warsztaty, które odbędą się przed budynkiem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Przewidziany jest również konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej.

Równolegle brzeskie koło ŚZŻAK wraz z Fundacją PKO BP organizuje akcję „Pozwólmy Ziemi Oddychać”, w której również wezmą udział uczniowie, a także harcerze zrzeszeni w Hufcu ZHP Brzesko. Uczestnicy obu projektów wybiorą się do pobliskiej Jodłówki, gdzie na terenach należących do Nadleśnictwa Brzesko zasadzą 50 dębów w ramach akcji „Czyste, Zielone Miasta” oraz 800 Dębów Pamięci o żołnierzach AK w ramach akcji „Pozwólmy Ziemi Oddychać".

czyste-miasto.png