Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
MOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniach
14.09.2022

MOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniach

Jeszcze przed końcem wakacji sfinalizowany został drugi etap budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mokrzyskach. Zakres prac obejmował między innymi oddanie „pod klucz” pomieszczeń na pierwszym piętrze obiektu, gdzie znajdują się trzy sale i sanitariaty. Od 12 września odbywają się tutaj zajęcia dydaktyczne, co znacznie usprawniło funkcjonowanie placówki.

Po zgłoszeniu zakończenia prac w tych pomieszczeniach zostały przeprowadzone wszelkie niezbędne kontrole (sanepid, straż pożarna, badanie wody, instalacji, itd.). Wykonawca robót przedłożył komplet dokumentów, które dołączyliśmy do wniosku o zezwolenie na użytkowanie części hali sportowej. Sporządziliśmy powykonawczą inwentaryzację geodezyjną, instrukcję ewakuacyjną i wiele innych dokumentów wymaganych przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, który w piątek, 9 września wydał nam zgodę, która pozwoliła nam już w poniedziałek, 12 września, używać te pomieszczenia w naszej pracy – mówi dyrektor szkoły Marek Kossoń.

W jednym z pomieszczeń urządzono pracownię językową, do której specjalne meble zostały zakupione dzięki darowiźnie udzielonej przez firmę Canpack Metal Closures (wartość: 10 tysięcy złotych). W planach jest jeszcze zakup monitora interaktywnego (6 600 złotych) z pieniędzy zarobionych podczas pikniku zorganizowanego z okazji  70-lecia szkoły. Aktualnie odbywają się tutaj lekcje języka angielskiego.

W drugiej sali funkcjonuje pracownia techniczna. Całe jej wyposażenie zostało zakupione z dotacji w ramach ministerialnego programu „Laboratoria przyszłości”. Są to meble do przechowywania narzędzi, ławki, krzesła, stoły warsztatowe, zestaw  elektronarzędzi i urządzenia do majsterkowania, drukarka 3D, zestawy do nauki robotyki (LEGO Edukation SPIKE PRIME), programowalne roboty edukacyjne PHOTON i podstawowe wyposażenie studia fotograficzno-filmowego (kamera, aparat cyfrowy, gimbal, green screen, oświetlenie, statywy…). Sala wykorzystywana jest do prowadzenia lekcji techniki. W trzeciej sali będą prowadzone zajęcia specjalistyczne - logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne oraz dydaktyczno- wyrównawcze.

Uczniów uczestniczących w pierwszych zajęciach w nowo uruchomionych pomieszczeniach odwiedzili burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urszula Białka. Goście z satysfakcją podziwiali zaangażowanie dzieci oraz profesjonalne prowadzenie lekcji przez nauczycieli.

Tymczasem trwają już przygotowania do rozpoczęcia trzeciego, ostatniego etapu budowy hali sportowej w Mokrzyskach. Przetarg został już ogłoszony. Pod koniec września nastąpi otwarcie kopert z ofertami i wyłonienie wykonawcy. Do wykonania zostały jeszcze sportowa nawierzchnia, kotłownia, wyposażenie hali oraz otoczenie budynku – między innymi parkingi, chodniki i drogi wewnętrzne.

 

MOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniachMOKRZYSKA. Pierwsze zajęcia w nowych pomieszczeniach