Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Narodowe Czytanie w RCK-B
05.09.2022

Narodowe Czytanie w RCK-B

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna była po raz kolejny organizatorem brzeskiej odsłony Narodowego Czytania – akcji, której od początku patronuje para prezydencka RP. Tym razem tematem „obowiązkowym” były „Ballady i romanse”. Rok 2022 ogłoszony został Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Brzeskie Narodowe Czytanie odbyło się w głównym hallu Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, a uczestniczyli w nim przedstawiciele lokalnych instytucji, młodzież z Grupy Teatralnej GT oraz czytelnicy i przyjaciele biblioteki. Wśród osób, które zmierzyły się z utworami Adama Mickiewicza były między innymi: Małgorzata Cuber – emerytowana dyrektorka MOK,  Maria Marek – emerytowana dyrektorka PiMBP,  Agata Podłęcka – opiekunka Grupy Teatralnej GT, Krystyna Zając- emerytowana pracowniczka PiMBP, Zuzanna Peters-Musiał, Edward Knaga – prezes Zarząd TG Sokół, Piotr Podłęcki – dyrektor PSP nr 1 w Brzesku oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Każdy uczestnik tego wydarzenia, zaopatrzony we własny egzemplarz „Ballad i romansów” miał możliwość opieczętować go specjalnym, przygotowanym na tę okazję, okolicznościowym stemplem. 

Narodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-BNarodowe Czytanie w RCK-B