Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Monografia Wokowic
29.08.2022

Monografia Wokowic

W Domu Ludowym w Wokowicach odbył się wieczór artystyczny, którego głównym punktem była promocja monografii tej miejscowości zatytułowanej „Wokowice w latach 1772-2020. Studium z dziejów wsi małopolskiej” autorstwa dr. hab. Tomasza Kargola i dr. hab. Krzysztofa Ślusarka, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Spotkanie uświetniły występ wokalny w wykonaniu Darii Nalepy, Agnieszki Piekarz i Krzysztofa Musiała, wystawa malarstwa Jana Brzezińskiego oraz trzech młodych artystek z Wokowic – Kamilli Damasiewicz, Aleksandry Drąg i Naomi Styrny. Promocji towarzyszyła też plenerowa ekspozycja eksponatów zgromadzonych w Izbie Regionalnej „Niezapominajka”, którą opiekuje się lokalny historyk-amator Piotr Styrna, wspierany przez liczne grono mieszkańców i sympatyków. Przy tej okazji prowadzone były też warsztaty rękodzieła artystycznego prowadzone przez rodzimych twórców.

Monografia sołectwa Wokowice została wydana z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich „Wisienki Trzymamy Się Razem”, które złożyło do LGD „Kwartet na Przedgórzu” wniosek o dofinansowanie tego zadania. W przygotowaniu wniosku pomogli pracownicy Urzędu Miejskiego. W ten sposób pozyskano z LGD 8 tysięcy złotych, które w całości pokryły koszt wydawnictwa.

 

Fot. Mateusz Kotarba

lider-loga-2.jpg

Monografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia WokowicMonografia Wokowic