Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nowe latarnie, chodnik i ścieżka rowerowa
17.08.2022

Nowe latarnie, chodnik i ścieżka rowerowa

W najbliższym czasie rozpoczną się prace polegające na budowie chodnika wraz ze ścieżką rowerową oraz oświetlenia przy ulicach Jana Pawła II i Generała Władysława Sikorskiego.

W tym tygodniu zostały podpisane umowy z wykonawcami tych zadań. Inwestycje realizowane są z wykorzystaniem w całości środków własnych gminy Brzesko, a ich łączny koszt wynieść ma 821 810,60 złotych (538 910,60 zł budowa chodnika i ścieżki rowerowej oraz 282 900 zł budowa oświetlenia ulicznego).

Chodnik i ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Jana Pawła II będzie mieć długość 600 metrów oraz szerokość 4 metry. Wybudowany zostanie od skrzyżowania z ulicą Św. Brata Alberta do skrzyżowania z ulicą Generała Władysława Sikorskiego-Boczną. Natomiast nowe ledowe latarnie uliczne pojawią się na dwóch ulicach – Jana Pawła II oraz Generała Władysława Sikorskiego.

W związku z planowanymi pracami mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu pieszym i kołowym. Wart jednak te niezbyt uciążliwe komplikacje znieść z cierpliwością. W efekcie poprawi się jakość poruszania oraz bezpieczeństwo w komunikacji drogowej.