Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Święto Wojska Polskiego
15.08.2022

Święto Wojska Polskiego

Od 30 lat Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia, czyli tak jak  miało to miejsce za czasów II Rzeczypospolitej, w rocznicę pamiętnego zwycięstwa polskich sił zbrojnych w Bitwie Warszawskiej. W tym szczególnym dniu, w imieniu mieszkańców gminy Brzesko, składam wyrazy wdzięczności i szacunku wszystkim polskim Żołnierzom – zarówno pełniącym aktualnie tę zaszczytną i odpowiedzialną służbę, jak i Kombatantom oraz Żołnierzom Rezerwy i Żołnierzom w stanie spoczynku. Oddajemy też hołd setkom tysięcy bohaterów, którzy w przeszłości przelewali krew w walkach o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Tegoroczny Dzień Wojska Polskiego obchodzimy w sytuacji, kiedy tuż za naszą wschodnią granicą toczy się regularna wojna wywołana przez bezwzględnego najeźdźcę. Z trudno wytłumaczalnych pobudek. Tym bardziej uświadamiamy sobie, jak ważne zadania stoją przed polskimi żołnierzami i ich sojusznikami i jak niebezpieczna jest ich misja.

W imieniu mieszkańców życzę polskim Żołnierzom satysfakcji ze służby ku chwale Ojczyzny oraz poczucia spełnionego obowiązku. Niech nadal wzrasta społeczny szacunek i uznanie, jakim obrońcy polskich granic chlubią się od ponad tysiąca lat.  

                                                                                                                Burmistrz Brzeska
                                                                                                                  Tomasz Latocha