Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Będzie boisko przy PSP nr 1 w Jadownikach
11.08.2022

Będzie boisko przy PSP nr 1 w Jadownikach

Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jadownikach powstanie boisko sportowe z nawierzchnią ze sztucznej trawy. W środę, 10 sierpnia, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha podpisał umowę na wykonanie tej inwestycji z właścicielem cenionej w kraju firmy BEEL SPORT z Bytomia specjalizującej się w budowie tego typu obiektów. Koszt zadania, według wstępnych szacunków, wynieść ma 296 430 zł.

Na budowę tego boiska dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice czekali od niepamiętnych czasów. Kiedyś istniała tutaj namiastka boiska o wymiarach niepozwalających na organizowanie jakichkolwiek zajęć w sportach zespołowych. Teraz wygospodarowano teren, na którym taki obiekt powstanie. Nowe boisko będzie miało wymiary 26 x 16 metrów, a z każdej jego strony będzie wydzielony „margines” o szerokości jednego metra. Otaczać go będą piłkochwyty, czyli ogrodzenie z siatki wysokiej na 5 metrów. Sztuczna trawa będzie położona na podbudowie z kruszywa kamiennego. Przy okazji zmodernizowany zostanie sąsiadujący z boiskiem plac zabaw i jego najbliższe otoczenie. Prace budowlane rozpoczną się pod koniec sierpnia, a ich zakończenie przewidywane jest na przełom października i listopada.    

Będzie boisko przy PSP nr 1 w JadownikachBędzie boisko przy PSP nr 1 w JadownikachBędzie boisko przy PSP nr 1 w Jadownikach