Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
STERKOWIEC. Nowy dach na Domu Kultury
05.08.2022

STERKOWIEC. Nowy dach na Domu Kultury

W pierwszej połowie sierpnia zakończyła się wymiana całości dachowego poszycia przykrywającego budynek Domu Kultury w Sterkowcu, w którym od blisko roku mieszczą się biblioteka i świetlica służące uczniom przylegającej do obiektu szkoły.

Inwestycja, warta 100 500 złotych (jej koszt został w całości pokryty ze środków własnych gminy Brzesko, była jednym z pilnych zadań ujętych w harmonogramie wakacyjnych remontów placówek oświatowych. Stary dach uległ zaawansowanej degradacji z powodu wieloletnich zaniedbań oraz brak bieżącej konserwacji. Prace modernizacyjne wykonała jedna z lokalnych firm, która w ramach zlecenia podjęła się także blacharskich obróbek części konstrukcji oraz orynnowania, a także naprawy kominów. Dodatkowo pod nową blachą zamontowane zostały również nowe łaty, kontrłaty i membrana zapewniająca termiczną izolację dachu i całego budynku.

STERKOWIEC. Nowy dach na Domu KulturySTERKOWIEC. Nowy dach na Domu KulturySTERKOWIEC. Nowy dach na Domu KulturySTERKOWIEC. Nowy dach na Domu KulturySTERKOWIEC. Nowy dach na Domu KulturySTERKOWIEC. Nowy dach na Domu KulturySTERKOWIEC. Nowy dach na Domu Kultury