Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Wirtualny Teatr Historii – krótkie podsumowanie
03.08.2022

Wirtualny Teatr Historii – krótkie podsumowanie

W ostatni weekend lipca, na zaproszenie burmistrza Brzeska Tomasza Latochy na placu Kazimierza Wielkiego zagościł Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” – wystawa przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa”. Przez te trzy wyjątkowe dni ekspozycję, na którą wstęp był bezpłatny, odwiedziło blisko 500 osób. 

Brzesko jest jedną z 40 miejscowości w całym kraju, która znalazła się na trasie przejazdu Wirtualnego Teatru Historii, prezentującego w atrakcyjny i przystępny sposób  przebieg pierwszych lat II Rzeczypospolitej oraz najciekawsze osoby i wydarzenia związanych z tym procesem. To właśnie teraz mija sto lat od czasu, kiedy kończył się proces formowania granic państwowych po I wojnie światowej, a na mapach Europy pojawił się nowy kształt niepodległej Polski.

Gospodarzy miasta i gminy Brzesko cieszy nie tylko ponadprzeciętna (w porównaniu z innymi miastami) frekwencja, ale też same pozytywne opinie wyrażane przez zwiedzających. Zainteresowanie ekspozycją przerosło najśmielsze wyobrażenia samych jej organizatorów. Krzysztof Budzyński, w oficjalnym mailu przesłanym do Barbary Kuczek, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UM odpowiedzialnej za brzeską odsłonę Teatru, tak podsumowuje trzydniowy pobyt w Brzesku całej załogi obsługującej tę wystawę:  Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za możliwość współpracy i okazaną pomoc w organizacji naszej ekspozycji w Brzesku. Z radością przyznaję, że moje obawy były nieuzasadnione i mieszkańcy Państwa Miasta bardzo licznie odwiedzili naszą wystawę. Jesteśmy bardzo z tego dumni i żałujemy, że czas pobytu tak szybko upłynął.”