Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Wirtualny Teatr Historii otwarty
28.07.2022

Wirtualny Teatr Historii otwarty

W czwartek, 28 lipca, w samo południe, na brzeskim placu Kazimierza Wielkiego uruchomił swoją działalność Wirtualny Teatr Historii – mobilna wystawa prezentująca przebieg pierwszych lat II Rzeczypospolitej. Symbolicznego otwarcia ekspozycji dokonali zastępca burmistrza Brzeska Grzegorz Brach, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Barbara Kuczek oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Ewelina Stępień, a także radni miejscy Piotr Duda i Bartłomiej Turlej, komendant brzeskiego Hufca ZHP.

Jeszcze przed otwarciem na placu Kazimierza Wielkiego gromadziły się liczne grupy osób zainteresowanych zwiedzeniem wystawy – wśród nich sporo dzieci i młodzieży. Od pierwszych minut przed wejściem na teren ekspozycji uformowała się kolejka oczekujących na wejście na teren ekspozycji. Już teraz wiadomo, że taka sytuacja trwać będzie przez najbliższe trzy dni.  

Przypominamy, że Wirtualny Teatr Historii przygotowany przez Biuro Programu „Niepodległa” zawitał do naszego miasta dzięki staraniom i zaproszeniu złożonemu przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę. Ta niepowtarzalna wystawa ukazuje najciekawsze osoby i wydarzenia z lat 1918-1925. W specjalnym, rozkładanym samochodzie czekają na zwiedzających ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalające łatwo przyswoić najważniejsze fakty z tych czasów, a w roli gospodarza występuje cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski.

W tym roku projekt został rozszerzony o strefę dla najmłodszych, a miłośnicy nowych technologii mają okazję poznać historie ciekawych bohaterów II RP, przedstawione w atrakcyjnej formie. Wystawa została dostosowana również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchu.

Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny. Do tego należy dodać jeszcze czas na obejrzenie wybranego filmu w technologii VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.

Godziny otwarcia wystawy:

28.07. (czwartek) –  12:00-18:00

29.07. (piątek) – 10:00-18:00

30.07. (sobota) - 10:00-16:00

Wirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwartyWirtualny Teatr Historii otwarty