Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
100. urodziny Ireny Bani
22.07.2022

100. urodziny Ireny Bani

21 lipca br. swoje setne urodziny obchodziła Irena Bania, którą z tej okazji odwiedzili Jej najbliżsi krewni oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Brzesku Aleksandra Fijałkowska.

Burmistrz Tomasz Latocha składając zacnej Jubilatce urodzinowe życzenia wręczył jej bukiet kwiatów i symboliczny upominek. Kierownik USC przekazała natomiast okolicznościowy List Gratulacyjny podpisany przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

Jubilatka urodziła się 21 lipca 1922 roku w Russocicach niedaleko Turku (Wielkopolska) w wielodzietnej rodzinie. Po ciężkich czasach dzieciństwa i II wojny światowej wyjechała na tzw. Ziemie Odzyskane. Mieszkała w Pieńsku (pow. Zgorzelec) pracując w hucie szkła. Tu poznała Stanisława Sowę. Pobrali się w 1948 roku. Z tego związku urodziły się dzieci: Ryszard, Kazimierz (zmarł przy urodzeniu) i Barbara. Od tego czasu przestała pracować zawodowo, zajmując się wyłącznie domem, dziećmi i przydomowym ogrodem. W 1977 roku zmarł mąż Stanisław. W 1984 roku ponownie wyszła za mąż, za Józefa Banię. Razem przeżyli 34 lata. Ponownie owdowiała w 2018 roku i zamieszkała u córki Barbary, stając się mieszkanką Brzeska.

Irena Bania, jak na swój wiek, nadal znajduje się doskonałej kondycji psychicznej i fizycznej. Jej ulubionym zajęciem jest czytanie książek, które wręcz pochłania w ogromnej ilości, nie używając przy tym okularów. Doczekała się sześcioro wnuków i pięcioro prawnuków.

100. urodziny Ireny Bani100. urodziny Ireny Bani100. urodziny Ireny Bani100. urodziny Ireny Bani100. urodziny Ireny Bani100. urodziny Ireny Bani100. urodziny Ireny Bani100. urodziny Ireny Bani100. urodziny Ireny Bani100. urodziny Ireny Bani