Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Fotograficzny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami
14.07.2022

Fotograficzny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami

Jeszcze tylko do 31 lipca br. można nadsyłać prace w Konkursie Fotograficznym „Okruchy pamięci – ślady społeczności żydowskiej w Brzesku” organizowanym przez Stowarzyszenie „Pamięć i dialog. Wspólna historia” przy współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe ufundowane przez organizatorów.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie fotografii pokazującej materialne ślady obecności społeczności żydowskiej w Brzesku. Mogą to być zdjęcia przedstawiające na przykład nowy cmentarz żydowski przy ulicy Czarnowiejskiej, ślady po starej nekropolii przy ulicy Głowackiego, a także budynki, w których mieszkali Żydzi lub mieściły się organizacje ich zrzeszające.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych osób pasjonujących się lokalną historia i fotografowaniem. W tych dwóch kategoriach oceniane będą konkursowe prace. Organizatorzy wykluczają udział zawodowców.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej 15 sierpnia br., a dla zwycięzców w obu kategoriach przewidziano dwie nagrody pieniężne po 500 złotych każda. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane w pokonkursowej wystawie, która zostanie otwarta 10 września w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej podczas obchodów 80. rocznicy likwidacji getta w Brzesku.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem: 

https://www.bibliotekabrzesko.pl/pdf/regulamin_konkurs_okruchy_pamieci.pdf

 

konkurs-fotograficzny.jpg