Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nowe nawierzchnie drogowe
07.07.2022

Nowe nawierzchnie drogowe

W całej gminie Brzesko trwają prace drogowe objęte sezonowym programem tzw. remontów cząstkowych. Tylko w ostatnich dniach położone zostały nowe nawierzchnie drogowe na odcinkach lokalnych dróg w Jasieniu, Mokrzyskach i Szczepanowie.

W Jasieniu nakładki asfaltowe (wraz z poboczami) wymieniono na ulicach Floriańskiej i Wiedeńskiej. Całkowity koszt tych prac wyniósł 228 201 złotych. W Mokrzyskach częściową modernizację nawierzchni przeprowadzono na ulicach Wspólnej (destrukt) oraz Januszowskiej (destrukt i asfalt) za łączną kwotę około 90 tysięcy złotych. Nowa nakładka pojawiła się też na osiedlu Widok w Szczepanowie (koszt: ponad 55 tysięcy złotych. Wszystkie te wymienione wyżej prace, jak i inne prowadzone w ramach remontów cząstkowych, zostały w całości sfinansowane z własnych środków gminy.

Pokrywanie dróg nowymi nawierzchniami to trzeci, ostatni etap realizowany w ramach cząstkowych remontów. Pierwszy etap polegał na uzupełnianiu ubytków, w drugim prowadzona była konserwacja dróg emulsją asfaltową.    

Nowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogowe