Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Zostań zdobywcą Brzeska i okolic
01.07.2022

Zostań zdobywcą Brzeska i okolic

Dla wszystkich dzieci, miejscowych i przyjezdnych, które podczas tegorocznych wakacji przynajmniej przez jakiś czas będą przebywać na terenie gminy Brzesko, Urząd Miejski w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury przygotowują atrakcyjna grę terenową „Zostań zdobywcą Brzeska i okolic”. Zabawa potrwa od 1 lipca do 31 sierpnia br.

Gra polegać ma na odnalezieniu dziewięciu pieczęci z logotypem „Brzesko OK” ukrytych w charakterystycznych punktach miasta. Każdą odnalezioną pieczęć trzeba będzie przybić w odpowiednim miejscu na specjalnej mapie, którą zostanie wyposażony każdy poszukiwacz. Wędrówka rozpocznie się w punkcie ECO umiejscowionym w Lesie Szczepanowskim, a jej ostatnim etapem będzie Miejski Ośrodek Kultury.

Tylko ostemplowanie mapy kompletem dziewięciu pieczątek będzie upoważniać do otrzymania specjalnego medalu potwierdzającego zakończenie misji.

Głównym zamiarem organizatorów tej gry jest zaproponowanie alternatywnego spędzania wolnego czasu, wolnym od telefonów komórkowych i innych mobilnych urządzeń. Udział w zabawie to gwarantowany aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu. To również okazja do zapoznania się z ciekawymi i atrakcyjnymi miejscami miasta, które warto odwiedzać nie tylko podczas gry, ale każdego dnia wakacji. Jest jeszcze aspekt prorodzinny – spora grupa dzieci będzie mogła uczestniczyć w zabawie tylko pod opieką rodziców, a to będzie znakomitą okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych, co może spowodować poprawę relacji pomiędzy rodzicami i ich dziećmi.

Poruszanie się po trasie wytyczonej przez organizatorów zabawy ułatwi mapa z zaznaczonymi miejscami do odszukania oraz instrukcją ułatwiająca odnalezienie miejsc z ukrytymi pieczątkami.

Pobrać ją można  TUTAJ oraz odebrać w Urzędzie w pokoju nr 13.

umbrzesko-ulotka-3xdlwc-zdobywca-brzeska-a-q-prev.jpg

umbrzesko-ulotka-3xdlwc-zdobywca-brzeska-b-q-prev-1.jpg