Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
MISZMASZ uhonorowany przez burmistrza
23.06.2022

MISZMASZ uhonorowany przez burmistrza

Burmistrz Brzeska przyjął w siedzibie Urzędu Miejskiego uczennice i nauczycielki tworzące działający w Szkole Podstawowej zespół teatralny MISZMASZ. W spotkaniu uczestniczyła także dyrektorka tej placówki Dorota Wójcik. Tomasz Latocha wręczył swoim gościom okolicznościowe upominki w uznaniu dotychczasowych sukcesów odniesionych na licznych konkursach i festiwalach. Ostatnim z nich jest zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym „Z Mickiewicza wywiedzione. 200 lat polskiego romantyzmu”.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim odbyło się zaledwie w osiem dni po uroczystej Gali Finałowej, podczas której oficjalnie ogłoszono wyniki tego konkursu, którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Libiążu oraz Teatr Groteska, a patronat sprawowało Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Zespoły teatralne biorące udział w konkursie przygotowały spektakle inspirowane twórczością Adama Mickiewicza. Oceniane były nagrania wideo, a pierwszą weryfikację przeprowadziła Komisja Konkursowa, która do dalszego etapu zakwalifikowała sześć przedstawień. Na tym poziomie do prac przystąpiła Kapituła Konkursu, a jej ostateczny werdykt był niemal jednomyślny – Nagroda Główna dla zespołu teatralnego MISZMASZ za widowisko zatytułowane „Taka sukienka”.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w krakowskim Teatrze Groteska. Dla zdobywczyń pierwszego miejsca nie było to jedyne tego dnia (15 czerwca br.) niezapomniane przeżycie. Sporo emocji towarzyszyło im w momencie, kiedy dowiedziały się, że nagrodzone przedstawienie zaprezentują na żywo podczas uroczystej gali. Mimo wypełnionej po brzegi widowni znakomicie poradziły sobie ze stresem, a swoim występem udowodniły, że w pełni na tę główną nagrodę zasłużyły. 

W nagrodzonym spektaklu wystąpiły: Zofia Baniak, Maja Gorzelak, Kinga Kolbusz, Julia Kondziołka, Amelia Kozioł, Antonina Maciasz i Wiktoria Żak. Opiekunkami szkolnego koła teatralnego są Agata Kawalerczyk oraz Magdalena Głowacka-Zastawnik. Obie panie wyreżyserowały to przedstawienie, scenariusz napisała pierwsza z nich. Kanwę stanowiły znane mickiewiczowskie ballady – „Romantyczność”, „Lilie” oraz „Świtezianka”.      

Opiekunowie Koła Teatralnego MISZMASZ serdecznie dziękują Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku za umożliwienie nagrania spektaklu konkursowego na scenie w Regionalnym Centrum Kulturalno–Bibliotecznym.

 

MISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrzaMISZMASZ uhonorowany przez burmistrza