Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nagrody w konkursie ekologicznym
23.06.2022

Nagrody w konkursie ekologicznym

Burmistrz Brzeska wręczył dyplomy i nagrody trzem najlepszym szkołom podstawowym w XXI gminnym konkursie ekologicznym „BRZESKO – CZYSTA GMINA” zorganizowanym przez Urząd Miejski. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Brzesku przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Co w sadzie piszczy”.

W tym roku konkurs polegał na nakręceniu filmiku promującego ochronę powietrza i wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. Trzy równorzędne pierwsze nagrody otrzymały Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzesku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku oraz Szkoła Podstawowa w Jasieniu. W imieniu wyróżnionych szkół dyplomy odebrali Ewa Łupińska-Toroń (dyrektor ZS-P Brzesko), Jolanta Płachta (nauczycielka przyrody i biologii oraz opiekunka szkolnego koła przyrodniczego w SP Jasień) oraz Piotr Podłęcki (dyrektor SP 1 Brzesko). Do dyplomów dołączone były oryginalne obrazy – kompozycje z mchu chrobotka. Nagrody otrzymali też wszyscy uczniowie zaangażowani w realizację wyróżnionych filmów. Były to roboty solarne – znakomite zabawki edukacyjne przybierające aż 13 różnych postaci, między innymi żółwia, żuka, psa, albo kraba. Roboty działają na lądzie i w wodzie, a zasilane są energią słoneczną (bez udziału akumulatorów). Warto było wziąć udział w tym konkursie przynajmniej z dwóch powodów – możliwości poszerzenia wiedzy i zdobycia atrakcyjnych nagród.  

 

wfosigw-logotype-color-1.jpg

 

 

Nagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznymNagrody w konkursie ekologicznym