Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
I Zjazd Motocyklowy w Okocimiu
21.06.2022

I Zjazd Motocyklowy w Okocimiu

Mieszkańcy Okocimia oraz liczni goście przyjezdni bawili się w minioną niedzielę podczas I Zjazdu Motocyklowego zorganizowanego przez parafię pw. Trójcy Przenajświętszej oraz Radę Sołecką na czele z sołtyską Beatą Słupską. Organizatorów wspierała młodzież zrzeszona w God’s Guards. Patronat nad wydarzeniem sprawowali starosta brzeski Andrzej Potępa oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Patronatem honorowym imprezę objął Carlsberg Polska.

Ten zjazd w Okocimiu to zupełna nowość. Jak na debiut wypadł niezwykle okazale, bo wzięło w nim udział ponad trzystu motocyklistów, których podziwiały tłumy widzów. Całemu wydarzeniu towarzyszyło szereg starannie przygotowanych atrakcji, a wszystkie one służyły zebraniu funduszy, które zostaną przeznaczone na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Okocimia. Były zatem park rozrywki dla dzieci, stoiska z regionalnymi potrawami oraz loteria fantowa, w której główną nagrodą był skuter.

Wszystko rozpoczęło się jednak od mszy świętej odprawionej w parafialnym kościele, połączonej z błogosławieństwem pojazdów i kierowców. Po nabożeństwie kawalkada motocyklistów ruszyła na przejażdżkę po Okocimiu i najbliższych okolicach. Wiele działo się na piknikowej scenie, na której prezentowały się zespoły dziecięce i młodzieżowe. Gościem specjalnym był Robert Wardzała, były czołowy żużlowiec Unii Tarnów, obecnie telewizyjny ekspert sportowy, współpracujący z Canal +. Gwiazdą pikniku była Kapela góralska Zbóje, jeden z najbardziej popularnych zespołów z Podhala, mieszczących się w stylu i klimacie bazującym na muzyce swojego regionu. Zwieńczeniem festynu była zabawa taneczna pod gwiazdami w rytm muzyki wykonywanej przez bocheński zespół Luz.

Występy artystyczne przeplatane były licytacjami, z których dochód również zasili organizację letniego wypoczynku dla młodych mieszkańców Okocimia. W części tych licytacji aktywnie uczestniczył burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Jednym z głównych sponsorów I Zjazdu Motocyklowego w Okocimiu był Urząd Miejski w Brzesku. Organizatorzy zapowiadają, że ten piknik wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń organizowanych w naszej gminie.

 

fot. Marlena i Artur Słupscy

I Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w OkocimiuI Zjazd Motocyklowy w Okocimiu