Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Święta majowe za nami
04.05.2022

Święta majowe za nami

We wtorek, 3 maja, odbyły się w Brzesku uroczystości wieńczące obchody tradycyjnych świąt majowych. Rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, a zakończyły się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w siedzibie Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Dzień wcześniej burmistrz Brzeska Tomasz Latocha osobiście rozdawał mieszkańcom gminy biało-czerwone flagi.

Jak nakazuje tradycja, w dniu Święta Konstytucji 3 Maja przed gmachem Urzędu Miejskiego zebrały się poczty sztandarowe oraz delegacje wielu instytucji, które przemaszerowały do kościoła parafialnego, a po nabożeństwie złożyły wiązanki kwiatów przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Popołudniu w sali widowiskowej RCK-B mieszkańcy Brzeska uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, w czym pomagali im instruktorzy Miejskiego Ośrodka Kultury i młodzi artyści współpracujący z tą placówką.

Tegoroczne obchody majowych świąt miały też swoje akcenty sportowe. Już 27 kwietnia w krytej pływalni BOSiR odbyły się XV Zawody Pływackie z okazji Dnia Flagi RP. 3 maja na strzelnicy KPP w Brzesku rozegrano otwarte zawody strzeleckie zorganizowane przez Ligę Obrony Kraju.      

Święta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za namiŚwięta majowe za nami