Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Święto Szczepu Czarnego
02.05.2022

Święto Szczepu Czarnego

W miniony piątek, 29 kwietnia, Szczep Czarny ZHP działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach obchodził 5. rocznicę nadania imienia Bohaterów Państwa Podziemnego oraz wręczenia sztandaru.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła odprawiona przez księdza Wojciecha Mroza msza św. w intencji byłych i obecnych zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów Szczepu Czarnego.

Po nabożeństwie w hali sportowej ZS-P w Jadownikach odbył się uroczysty apel z udziałem wszystkich druhów zrzeszonych w szczepie oraz zaproszonych gości. Komendant szczepu, phm. Bartłomiej Turlej przekazał podziękowania wszystkim, którzy wspierają harcerzy z Jadownik w ich codziennej służbie. Wśród tych osób jest również burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, który podczas uroczystości wręczył na ręce komendanta sprzęt AGD, który trafi do remontowanej aktualnie harcówki.

W trakcie uroczystości zaprezentowany został film „Na pięciolecie naszego szczepu”, przygotowana była też prezentacja dokonań harcerzy z Jadownik na przestrzeni sześciu lat. Szczep Czarny powstał w 2016 roku, jednak imię Bohaterów Państwa Podziemnego oraz sztandar otrzymał 29 kwietnia 2017 roku. Dzisiaj jest to jedna z najaktywniejszych formacji harcerskich działających w gminie Brzesko. Szczepowe delegacje uczestniczą we wszystkich wydarzeniach o charakterze patriotycznym. Ochoczo włączają się w szereg inicjatyw na rzecz mieszkańców nie tylko swojej miejscowości, ale i całej gminy. Szczep wspierają liczni przyjaciele – lokalni przedsiębiorcy, a przede wszystkim rodzice. Na początku tego roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Rodziców dzieci oraz Przyjaciół Szczepu Czarnego „Żar”, którego prezesem jest Konrad Rams.    

Święto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu CzarnegoŚwięto Szczepu Czarnego