Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
MOK zaprasza na ferie
17.01.2022

MOK zaprasza na ferie

Niezwykle atrakcyjny program zajęć przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku na czas rozpoczynających się dzisiaj dwutygodniowych ferii zimowych. W bogatej ofercie znalazło się kilka zupełnie nowych propozycji, które powinny przypaść do gustu nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także ich rodzicom. Jeśli tak się stanie, wejdą one na stałe do kalendarza zajęć organizowanych w MOK-u. Informacja bardzo ważna – wszystkie zajęcia w czasie ferii są bezpłatne! Szczegóły na plakatach, poniżej zamieszczamy garść dodatkowych informacji.

Już dzisiaj, w poniedziałek, MOK zaprasza do swojej siedziby na zajęcia tańca nowoczesnego, które poprowadzi Kamila Kural. Ta sama instruktorka na tancerzy oczekiwać będzie w oba feryjne wtorki w Domu Ludowym w Jadownikach, gdzie oprócz uczestnictwa w zajęciach będzie możliwość zapisania się do formacji tanecznej Kalami. Bonusem będą osobne zajęcia dla pań w wieku 25+. 

Rewelacyjnie zapowiadają się zajęcia rzeźbiarskie, które we wtorki, czwartki i piątki poprowadzi w dwóch grupach Wojciech Siek. Jak dotąd cieszą się one olbrzymim powodzeniem i to one prawdopodobnie po zakończeniu ferii zostaną w MOK-u już na stałe. Mieszkającego na stałe w Jadownikach Wojciecha Sieka znawcom tematu specjalnie przedstawiać nie trzeba. To ceniony w kraju rzeźbiarz, scenograf i konserwator. Spod jego dłuta wyszedł pomnik Tadeusza Kościuszki stojący naprzeciwko Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Odsłonięcie rzeźby miało miejsce w listopadzie 2010 roku, a w uroczystości uczestniczył ówczesny prezydent RP Bronisław Komorowski. Pomnik autorstwa Wojciecha Sieka jest repliką słynnego monumentu (wykonanego przez Antoniego Popiela), który stoi przed Białym Domem w Waszyngtonie.  Instruktor, z którym MOK nawiązał współprace, jest również autorem między innymi popiersia Zbigniewa Herberta, generała Andersa, generała Fieldorfa „Nila” i pułkownika Kuklińskiego, znajdujących się w krakowskim Parku Jordana.

Następna nowość w ofercie MOK-u to nauka gry na ukulele prowadzona w piątki przez Ewę Budzik, która w te same dni zaprasza również na zajęcia zwane Gordonkami. Co to takiego? Są to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do 3. roku życia. Warto skorzystać z tej propozycji. Ewa Budzik to utalentowana pianistka i teoretyk muzyki, studiująca aktualnie w krakowskiej Akademii Muzycznej. Mimo młodego wieku ma już za sobą wiele cennych sukcesów na polu artystycznym i pedagogicznym.

MOK zaprasza ponadto na zajęcia plastyczne (w soboty) oraz na indywidualne lekcje gry na gitarze i lekcje śpiewu, na które można zapisywać się telefonicznie. Numery telefonów podane są na plakatach, ponadto wszelkie informacje można uzyskać łącząc się z sekretariatem MOK-u – 14 68 496 60.

UWAGA: ze względu na obostrzenia pandemiczne ilość miejsc na zajęciach prowadzonych z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, jest ograniczona.    

 

MOK zaprasza na ferieMOK zaprasza na ferieMOK zaprasza na ferieMOK zaprasza na ferieMOK zaprasza na ferieMOK zaprasza na ferie