Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Noworoczny koncert w RCK-B
17.01.2022

Noworoczny koncert w RCK-B

W niedzielę, 16 stycznia br., w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku wystąpiła Orkiestra Dęta Uście Solne pod batutą Dawida Nowaka. Wydarzeniu patronowali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz Miejski Ośrodek Kultury, którego pracownicy zajęli się organizacją i obsługą techniczną tego niecodziennego Noworocznego Koncertu.  

Z orkiestrą dętą wystąpiły cztery wokalistki –  Aleksandra Bajer, Małgorzata Nawrot, Kamila Pawlik oraz Karolina Stachowicz, a koncert poprowadził Jakub Sitko. W repertuarze znalazły się popularne kolędy i pastorałki, orkiestra przypomniał też kilka utworów prezentowanych w jej innym projekcie, składającym się z klasyki muzyki filmowej. Całość zwieńczył, jak na Koncert Noworoczny przystało, brawurowo wykonany Marsz Radetzky’ego, nagrodzony kaskadą oklasków na stojąco. W imieniu publiczności podziękowania za wspaniałą ucztę muzyczną złożył dyrygentowi i muzykom burmistrz Tomasz Latocha, który wręczył okazałe bukiety kwiatów wokalistkom. W rewanżu menadżer orkiestry Marek Biernat podkreślił wspaniałą współpracę włodarza Brzeska ze Stowarzyszeniem Orkiestra Uście Solne, która w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaowocowała dwoma niezapomnianymi koncertami.

Za sprawą pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury ostatni koncert był na żywo transmitowany, został zarejestrowany i cały czas jest dostępny na YouTube.

Noworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-BNoworoczny koncert w RCK-B