Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Stypendia dla muzyków
14.12.2021

Stypendia dla muzyków

Skrzypaczka, oboistka, klarnecistka i perkusista – to tegoroczni stypendyści ze Szkoły Muzycznej I stopnia uhonorowani przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021. W poniedziałek, 13 grudnia, całą czwórkę ugościł w swoim gabinecie burmistrz, by osobiście wręczyć im przyznane stypendia.

Tych czworo stypendystów zanotowało w poprzednim roku szkolnym tyle sukcesów, że śmiało można by nimi obdzielić 14-osobową klasę. Wszystkie te osiągnięcia zostały uzyskane w konkursach i festiwalach rangi przynajmniej ogólnopolskiej. 

Skrzypaczka Emilia Fitrzyk to uczennica IV klasy w cyklu 4-letnim. Naukę gry na instrumencie głównym pobiera u Barbary Szpakiewicz, ponadto ćwiczy w zespole instrumentów smyczkowych prowadzonym przez Joannę Dyjak. Tylko w jednym roku szkolnym zgromadziła sześć cennych trofeów potwierdzających jej nieprzeciętny talent. A oto lista jej dokonań:

laureatka V Ogólnopolskiego Festiwalu Presto organizowanego przez Impresariat Muzyczny Jan Romanowski;

laureatka IV Ogólnopolskiego Konkursu „W barokowym stylu” organizowanego przez Impresariat Muzyczny Jan Romanowski;

  1. miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Skrzypcowe 2021” organizowanym przez Akademię Muzyczną w Poznaniu;
  2. miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie „Co młodym w duszy gra?” organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej;
  3. miejsce w VII Konkursie Młodych Talentów organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Muzyczną w Czerwionce;

udział w X Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych „Na polską nutę” organizowanych przez Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku.

Oboistka Milena Halik to uczennica IV klasy w cyklu 4-letnim. Gry na oboju uczy się pod okiem Zofii Trystuły-Hovhannisyan, ponadto uczestniczy w zajęciach zespołu instrumentów dętych prowadzonych przez Pawła Dyjaka. Najważniejsze jej osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021 to:

  1. miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Lublinie;
  2. miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Klas Instrumentów Dętych organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Wadowicach;
  3. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 organizowanym przez Fundację Life&Art. W Krakowie;

Wyróżnienie I stopnia w IV Festiwalu „Miniatura muzyczna na instrumenty dęte drewniane i blaszane 2021” organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych nr 4 w Warszawie.

Klarnecistka Zuzanna Nizioł jest uczennicą V klasy w cyklu 6- letnim. Jej nauczycielem  jest Oleh Malovichko. Zuzanna doskonali grę także w zespole instrumentów dętych u Pawła Dyjaka.

  1. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021;
  2. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Lviv Fanfares 2021” organizowanym przez Dziecięcą Szkołę Artystyczną nr 5 we Lwowie przy wsparciu Wydziału Kultury oraz Wydziału Rozwoju Lwowskiej Rady Miejskiej.

Perkusista Nikodem Wolsza, uczeń IV klasy w cyklu 6-letnim lekcje gry na instrumencie głównym pobiera u Wiktorii Chrobak-Mielec. W poprzednim roku szkolnym zdobył nagrodę I stopnia w XXI Ogólnopolskim Sokołowskim Konkursie Kultury Muzycznej organizowanym przez Fundację Wspierania Edukacji Artystycznej. To wielki sukces, bo w konkursie rywalizowało aż 165 uczestników. Nikodem do listy osiągnięć dołożył jeszcze II Nagrodę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Perkusji organizowanej przez Zarząd Stowarzyszenia Pedagogów Perkusistów.

Stypendia dla muzykówStypendia dla muzykówStypendia dla muzykówStypendia dla muzykówStypendia dla muzykówStypendia dla muzykówStypendia dla muzykówStypendia dla muzykówStypendia dla muzykówStypendia dla muzykówStypendia dla muzyków