Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”
02.12.2021

Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”

Reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku zwyciężyli w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw „Mały Mistrz”, co jest równoznaczne z awansem do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Jest to sukces historyczny, bo osiągnięty w rywalizacji wprowadzonej po raz pierwszy do kalendarza imprez organizowanych w ramach Igrzysk Dzieci przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy.

Do zawodów rozegranych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Okocimiu przystąpiły trzy drużyny – oprócz zespołu gospodarzy były to ZS-P Brzesko oraz SP Poręba Spytkowska. Zgodnie z regulaminem każda ekipa składała się z czterech dziewcząt i czterech chłopców, a turniej składał się z dwunastu konkurencji – są to gry i zabawy popularne wśród uczniów młodszych klas szkół podstawowych. O końcowej klasyfikacji decydowała suma punktów zgromadzonych we wszystkich konkurencjach. Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójki” (tak popularnie zwany jest nadal ZS-P Brzesko) uzyskali 36 punktów, drugie miejsce zajęła SP Okocim (25 pkt), a trzecie SP Poręba Spytkowska (21 pkt). Wszystkie trzy drużyny otrzymały dyplomy i puchary ufundowane przez Urząd Miejski w Brzesku. Zwycięzcy awansowali do wojewódzkich finałów Igrzysk Dzieci, które są rozgrywane dzisiaj w Mszanie Dolnej.   

Turniej Gier i Zabaw „Mały Mistrz” to nowa propozycja MSZS mająca na celu uaktywnienie uczniów i zachęcenie ich do uprawiania sportu. Wielość konkurencji sprawia, że wśród uczestników wyzwala się wrodzona chęć do rywalizacji, bo emocje towarzyszą im do samego końca zawodów. Satysfakcjonujące jest to, że już w tej pierwszej edycji turnieju swoją obecność zaznaczyła gmina Brzesko. Wprawdzie na początek wystartowały tylko trzy drużyny, ale można być pewnym, że już w następnym roku szkolnym grono uczestników znacznie się powiększy.   

Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”Mali Mistrzowie z brzeskiej „dwójeczki”