Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”
27.10.2021

Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”

Trwa nieprzerwane pasmo sportowych sukcesów reprezentantów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, którzy kontynuują serię zwycięstw w każdej konkurencji rozgrywanej w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu gminnym. Tym razem triumfy stały się udziałem najmłodszych reprezentacji w turniejach halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców.

Zawody dziewcząt były turniejem tylko z nazwy, bowiem do rywalizacji przystąpiły tylko Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesko oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jadownikach, który był gospodarzem jedynego meczu, decydującego od razu o tytule mistrzyń gminy. Z tej potyczki zwycięsko wyszły piłkarki brzeskiej „dwójki” i to one zostały triumfatorkami Gminnych Igrzysk Dzieci w tej dyscyplinie. Ich sukces nie podlegał ani przez chwilę dyskusji. Nic w tym dziwnego skoro jednym z ich opiekunek jest Konrad Kołodziej, na co dzień trener sekcji dziewcząt Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko, na której wychowankach opiera się cała szkolna reprezentacja. Dodajmy, że drugim opiekunem jest Marcin Gromadzki.

O wiele dłuższa była droga do tytułu mistrzowskiego, którą musieli przejść chłopcy z ZS-P Brzesko. Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn, a kwestia pierwszego miejsca w całych zawodach rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim meczu, w którym zmierzyły się ze sobą niepokonane wcześniej SP Jasień i SP 2 Brzesko. Po wyrównanej grze zwyciężyli brzescy piłkarze i to oni – obok swoich szkolnych koleżanek – awansowali do rejonowych eliminacji Igrzysk Dzieci.

Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Martyna Chudyba, Michalina Fijałkowska, Emilia Kornaś, Weronika Kubala, Milena Kurtyka, Emilia Płachta, Weronika Stachera.

Skład zwycięskiej drużyny chłopców: Patryk Czosnek, Jakub Dudzik, Sebastian Kania, Szymon Wawryka, Bartosz Żak. Opiekunowie: Renata Rożkowicz, Mateusz Urban.

WYNIKI TURNIEJU CHŁOPCÓW

Grupa I: SP 1 Brzesko – SP Bucze 0:3, SP Bucze – SP 3 Brzesko 1:0, SP 3 Brzesko – SP 1 Brzesko 2:0.

 1. SP Bucze 2 6   4:0
 2. SP 3 Brzesko 2 3   2:1
 3. SP 1 Brzesko 2 0   0:5

Grupa II: SP 2 Brzesko – SP Sterkowiec 5:0, SP Sterkowiec – SP 2 Jadowniki 1:1, SP 2 Jadowniki – SP 2 Brzesko 1:2.

 1. SP 2 Brzesko 2 6   7:1
 2. SP 2 Jadowniki 2 1   2:3
 3. SP Sterkowiec 2 1   1:6

Grupa III: SP Jasień – SP Poręba Spytkowska 0:0, SP Poręba Spytkowska – SP Okocim 3:0, SP Okocim – SP Jasień 1:4.

 1. SP Jasień 2 4   4:1
 2. SP Poręba 2 4   3:0
 3. SP Okocim 2 0   1:7

Grupa finałowa: SP Jasień – SP Bucze 2:0, SP Bucze – SP 2 Brzesko 1:3, SP Jasień – SP 2 Brzesko 0:2.

 1. SP 2 Brzesko 2 6   5:1
 2. SP Jasień 2 3   2:2
 3. SP Bucze 2 0   1:5
Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”Zwycięska passa brzeskiej „dwójki”