Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Trakt Szczepanowski – I etap zakończony
26.10.2021

Trakt Szczepanowski – I etap zakończony

Zakończył się pierwszy etap przebudowy półtorakilometrowego odcinka drogi w ciągu ulicy Trakt Szczepanowski w Buczu. Koszt całej inwestycji, która będzie kontynuowana w przyszłym roku wynieść ma 986 465 złotych. Wartość prac wykonanych w ramach tego pierwszego etapu zamknęła się kwotą ok. 642 tysięcy złotych. Zadanie jest realizowane przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 55 procent całkowitych kosztów.

Zakres prac ujętych w szczegółowym harmonogramie tej inwestycji jest bardzo szeroki. Do tej pory wykonano remonty przepustów pod drogą, zlikwidowano tzw. przełomy, nawierzchnia została wzmocniona specjalnymi siatkami i pokryta nowym asfaltem na 90 procentach powierzchni zakwalifikowanej do przebudowy.

Na przyszły rok zaplanowano odwodnienie przydrożnych rowów, a także wykonanie dojazdów do posesji. W celu tzw. uspokojenia ruchu w newralgicznym punkcie drogi uruchomione zostanie tzw. skrzyżowanie wyniesione, które wymusza na kierowcach zmniejszenie prędkości jazdy i wyostrzenie uwagi. Bezpieczeństwo poprawią też oznakowane przejścia dla pieszych, w tym jedno tzw. aktywne oraz fotoradar.

Dla mieszkańców Bucza i wszystkich przejeżdżających przez tę miejscowość przebudowa Traktu Szczepanowskiego ma niebagatelne znaczenie. Ulica znajduje się na obszarze o bardzo dużym poziomie ryzyka występowania wypadków drogowych. W jej pobliżu mieszczą się między innymi remiza OSP, szkoła podstawowa, kościół, klub sportowy i wiele prywatnych przedsiębiorstw. Droga stanowi też często uczęszczane połączenie z drogą wojewódzką 768.  

Fundusz Dróg Samorządowych  to źródło finansowania, z którego Urząd Miejski często pozyskuje dotacje, dzięki skutecznie opracowywanym wnioskom. W ciągu ostatnich dwóch lat brzeski samorząd pozyskał z tego źródła 3 786 668 tysięcy na realizację sześciu ważnych inwestycji drogowych. Na tej liście, poza Traktem Szczepanowskim, znajdują się: Pomianowski Stok (I etap – 671 131 zł, drugi etap – 1 080 289 zł), ulica Odrodzenia (799 961 zł), ulica Wakacyjna (233 579 zł) i ulica Zacisze (417 652 zł). Założywszy, że dotacja z FDS stanowi średnio około 50 procent całkowitych kosztów, tylko tych sześć zadań ma wartość ponad 7,5 miliona złotych.

trakt-szczepanowski.jpg

Trakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończonyTrakt Szczepanowski – I etap zakończony