Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Umowa podpisana, OSP Szczepanów z nowym samochodem
22.10.2021

Umowa podpisana, OSP Szczepanów z nowym samochodem

W siedzibie Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie, podczas którego burmistrz Brzeska podpisał  umowę darowizny dotyczącą przekazania jednostce OSP Szczepanów ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego zakupionego przez Urząd Miejski w pierwszej połowie października br. W imieniu szczepanowskich druhów dokument podpisali prezes Zdzisław Reczek oraz wiceprezes Dariusz Seidler.

Przekazany do Szczepanowa pojazd to samochód marki MAN TGM z napędem 4x4. Zakupiony od jednostki OSP Mścice (województwo zachodniopomorskie)  znajduje się w bardzo dobrym stanie i jeszcze przez długi czas będzie służyć strażakom dla pożytku mieszkańców całej gminy i wszystkich oczekujących pomocy. Koszt zakupu wyniósł 399 850 i został w całości pokryty ze środków budżetowych Urzędu Miejskiego.

- Od wielu lat staraliśmy się przekonać brzeski samorząd do wzmocnienia nas zakupem samochodu gaśniczego z dużą ilością wody,  ale dopiero teraz nasze prośby zostały poparte przez brzeskich radnych, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy również burmistrzowi Brzeska za wspieranie nas w tych staraniach – mówi prezes Zdzisław Reczek.

OSP Szczepanów jest jedną z dwóch jednostek z terenu gminy Brzesko należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, w związku z czym jej członkowie bardzo często uczestniczą we wszelkiego rodzaju akcjach ratowniczych.

 

Umowa podpisana, OSP Szczepanów z nowym samochodemUmowa podpisana, OSP Szczepanów z nowym samochodemUmowa podpisana, OSP Szczepanów z nowym samochodemUmowa podpisana, OSP Szczepanów z nowym samochodem