Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Międzyszkolny konkurs wiedzy o św. Stanisławie
13.10.2021

Międzyszkolny konkurs wiedzy o św. Stanisławie

W Szkole Podstawowej w Sterkowcu odbył się międzyszkolny konkurs historyczny pod hasłem „Św. Stanisław Szczepanowski Biskup Męczennik”, w którym uczestniczyło 15 uczniów reprezentujących 5 szkół podstawowych z terenu gminy Brzesko. Głównym organizatorem wydarzenia, któremu patronowali burmistrz Tomasz Latocha oraz ksiądz prałat Władysław Pasiut, był Bartłomiej Turlej, a honory gospodarza pełniła dyrektor szkoły Maria Dąbrowa-Legutko.

Konkurs wpisany został w program obchodów przypadającej w tym roku 10. rocznicy nadania szkole im. św. Stanisława Szczepanowskiego BM i ufundowaniem placówce przez Radę Rodziców sztandaru z wizerunkiem patrona.

Uczestnicy zmierzyli się z testem, w którym odpowiadali na pytania związane z życiem św. Stanisława, jego dokonaniami oraz wszystkimi faktami aż do kanonizacji. Organizatorzy zadbali, aby czas oczekiwania na wyniki i uroczyste podsumowanie konkursu został spędzony w sposób atrakcyjny i pożyteczny. Przygotowali wycieczkę do Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie, gdzie ksiądz doktor Jan Lorek poszerzył wiedzę swoich gości na temat św. Stanisława, nawiązując do zasad moralnych, których pochodzący ze Szczepanowa biskup jest też patronem.

Po powrocie do Sterkowca na uczestniczących w konkursie uczniów i ich opiekunów czekały kolejne niespodzianki, bo ceremonia wręczenia nagród uświetniona została nawiązującym do tematu wydarzenia przedstawieniem w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły. W przedstawieniu zaprezentowali się również uczniowie, którzy należą do Drużyny Wojów św. Stanisława.

Główne uroczystości związane z 10. rocznicą ustanowienia św. Stanisława patronem szkoły odbędą się w najbliższy poniedziałek, 18 października.       

Międzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. StanisławieMiędzyszkolny konkurs wiedzy o św. Stanisławie