Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nowy nabytek OSP Szczepanów
11.10.2021

Nowy nabytek OSP Szczepanów

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowie wzbogaciła się o kolejny pojazd, który będzie służył miejscowym druhom w akcjach ratunkowych. W niedzielę, 10 października, szczepanowscy druhowie przywieźli aż z dalekich Mścic (województwo zachodniopomorskie) zakupiony tam ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 marki MAN TGM.

Koszt zakupu wyniósł 399 850 i został w całości pokryty ze środków budżetowych Urzędu Miejskiego. Samochód znajduje się w bardzo dobrym stanie i jeszcze przez długi czas będzie służyć strażakom dla pożytku mieszkańców całej gminy i wszystkich oczekujących pomocy . O kupno nowego samochodu gaśniczego w dużą ilością wody szczepanowscy druhowie zabiegali od wielu lat, ale dopiero teraz ich starania zostały poparte przez brzeskich radnych i wreszcie zakończone sukcesem. OSP Szczepanów jest jedną z dwóch jednostek z terenu gminy Brzesko należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, w związku z czym jej członkowie bardzo często uczestniczą we wszelkiego rodzaju akcjach ratowniczych.

Warto zaznaczyć, że w ciągu ostatnich dwóch lat burmistrz Brzeska Tomasz Latocha kilkakrotnie w znacznym stopniu partycypował w kosztach zakupów pojazdów i specjalistycznego sprzętu, który wyraźnie wzmocnił gotowość bojową jednostek strażackich w gminie Brzesko.  

Fot. Roman Kapuściński

Nowy nabytek OSP SzczepanówNowy nabytek OSP SzczepanówNowy nabytek OSP SzczepanówNowy nabytek OSP SzczepanówNowy nabytek OSP SzczepanówNowy nabytek OSP SzczepanówNowy nabytek OSP SzczepanówNowy nabytek OSP Szczepanów