Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Parafialny piknik w Mokrzyskach
08.09.2021

Parafialny piknik w Mokrzyskach

Niedzielne popołudnie, 5 września, mieszkańcy Mokrzysk spędzili w atmosferze niczym nieskrepowanej zabawy, jakiej dostarczyli jej członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – organizatorzy rodzinnego Pikniku Parafialnego, którego inicjatorką była Małgorzata Bober, a w rolę prowadzącego wcielił się miejscowy proboszcz, ksiądz Stanisław Tokarski.

Ksiądz proboszcz powitał uczestników pikniku w sposób spektakularny i niekonwencjonalny. Ubrany w oryginalny strój Lachów Sądeckich znakomicie wkomponował się w klimat wydarzenia, które zdominowała muzyka góralska w wykonaniu kapeli Cacani z Nowego Sącza. To były gwiazdorskie popisy folkloru na najwyższym poziomie. Trudno się temu dziwić – wszak Cacani to świeżo upieczony laureat Złotego Żywieckiego Serca, głównej nagrody zdobytej w lipcu na 52. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu.

Organizatorzy zafundowali swoim gościom mnóstwo zabaw i konkursów – dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaangażowali do tego wytrawnych fachowców. Animacje dla dzieci prowadzili wodzireje z brzeskiej grupy ImpraTeam prowadzonej przez Mariusza Niedziałkowskiego. Blok konkurencji sportowych przygotował Mateusz Nosek, właściciel siłowni JODO-GYM, która swoją siedzibę ma w Szczurowej.

Dużym wzięciem cieszyły się przejażdżki konne. Jeśli ktoś jednak miał pragnienie przeżyć bardziej emocjonujące chwile, mógł skorzystać z możliwości jazdy na motocyklu. Taką atrakcję proponowali obecni na pikniku członkowie klubu motocyklowego MOTOJADOWNIKI. Wszystkim wyraźnie wzrósł poziom adrenaliny, gdy z oferty postanowiła skorzystać 92-letnia parafianka Anna – oczywiście w roli pasażerki. Wszystkim, tylko nie jej, bo zapytana o wrażenia po zakończonej przejażdżce odparła krótko: - Za wolno było.

Spore zainteresowanie towarzyszyło także loterii fantowej, z której dochód przeznaczony będzie na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży w czasie wolnym od nauki. Oblegane były również stoiska gastronomiczne, spośród których wyróżniało się stanowisko z potrawami i wypiekami przygotowanymi przez panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

- To był bardzo udany piknik, na którym ja sam bawiłem się tak samo jak inni. Wielkie słowa podziękowania należą się wszystkim członkom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz parafian którzy się zaangażowali, wkładając serce i moc pracy w przygotowanie festynu. Bardzo pomógł nam sołtys Mokrzysk, Kamil Trąba, który również czynnie uczestniczy w działalności naszej Akcji Katolickiej. Dziękuję wszystkim sponsorom, dobrodziejom i ofiarodawcom tegorocznego Pikniku Parafialnego. Wśród podziękowań nie może zabraknąć słów wdzięczności względem wszystkich pań  które upiekły dla nas ciasta, ciasteczka, rogaliki, wszelkiego rodzaju smakołyki do kawy oraz przygotowały wspaniały bigos i pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem. Wszystkim za wszystko składam wyrazy wdzięczności w słowie: DZIĘKUJĘ podsumowuje proboszcz Stanisław Tokarski, który już dziś zaprasza na kolejne ważne wydarzenie, zaplanowane na październik. Wtedy to odbędzie się premiera pierwszej sztuki scenicznej przygotowywanej przez założoną niedawno w Mokrzyskach grupę teatralną. 

Ksiądz Stanisław Tokarski proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach został w grudniu ubiegłego roku. Jedna z jego pierwszych inicjatyw było założenie parafialnej grupy teatralnej, w której instruktorem jest Damian Niedojadło. Pierwszym przedstawieniem, które zostanie wystawione w październiku, jest sztuka „Święte pacholę” poświęcone świętemu Stanisławowi. Jej autorem jest ksiądz Paweł Wieczorek, który od 1918 roku był wikarym w parafii św. Jakuba w Brzesku. Zmarł 4 października 1964 roku, a pozostawił po sobie bogaty dorobek literacki, między innymi sztukę, nad którą pracują aktualnie młodzi aktorzy z Mokrzysk. 

Fot. Roman Kapuściński/ Capuccino.eu - Powiatowy Portal Informacyjny

Parafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w MokrzyskachParafialny piknik w Mokrzyskach