Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Deszczowa Strefa Kultury
12.07.2021

Deszczowa Strefa Kultury

Długa popołudniowa ulewa, przechodząca momentami w nawałnicę, uniemożliwiła przeprowadzenie zgodnie z programem zaplanowanej na niedzielę Brzeskiej Strefy Kultury – wydarzenia organizowanego wspólnie przez  burmistrza Tomasza Latochę, Urząd Miejski w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury. Wielka szkoda, bo pod kątem organizacyjnym impreza była przygotowana perfekcyjnie, co podkreślali wszyscy postronni obserwatorzy i potencjalni uczestnicy pikniku, którzy z zainteresowaniem śledzili poszczególne etapy tych przygotowań. Atrakcyjnie zapowiadał się też sam program artystyczny, jednak niesprzyjająca pogoda storpedowała cały misternie opracowany plan.

Nie tylko w Brzesku były problemy z niesprzyjającą aurą. W najbliższej okolicy z tego samego powodu skutecznie zakłócone zostały Baszta Jazz Festiwal w Czchowie i turniej sportowy z okazji otwarcia kompleksu obiektów sportowych w niedalekiej Górce. Tym niemniej duże słowa uznania należą się dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację Strefy, szczególnie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury, którzy już od soboty uwijali się na trawiastym placu przed budynkiem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, by wszystko było zapięte na ostatni guzik.

W sąsiedztwie głównego wejścia do RCK-B stanęła profesjonalna scena wyposażona w wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający i oświetlenie. Przed scena ustawione zostały wygodne leżaki dla widzów, wypożyczone przez sołectwo Poręba Spytkowska. Uruchomiono strefę gastronomiczną, funkcjonowały też stoiska prezentująca dorobek artystów ludowych, między innymi prace 72-letniego Antoniego Osmędy z Dołów, samouka i pasjonata zajmującego się rzeźbiarstwem już od pół wieku. Organizatorzy udzielili gościny przedstawicielom Wojewódzkiego Urzędu Pracy (Zamiejscowy Zespół w Tarnowie), którzy zaaranżowali spotkanie z doradcą zawodowym, przygotowali też pełny pakiet informacji na temat organizowanych przez WUP projektach dofinansowań do szkoleń dla różnych gryp wiekowych. Dzieci miały do dyspozycji towarzyszące strefie Mini Wesołe Miasteczko, a dla wszystkich dostępna była Strefa Gastronomii.

Mniej więcej od południa pogoda była niepewna, a mimo to sporym zainteresowaniem cieszył się zainicjowany przez burmistrza Tomasza Latochę mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Czynny był znacznie krócej niż planowano, a jednak z możliwości szczepienia skorzystało aż 70 osób.

Padać zaczęło praktycznie w momencie rozpoczęcia pikniku. Najpierw niezbyt mocno, dlatego udało się uruchomić Kino Letnie, w którym można było obejrzeć animowane bajki z Reksiem oraz Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych. Jeszcze tylko zdołano doprowadzić do skutku pierwszą część prezentacji Alicji Rapsiewicz, znanej podróżniczki, która podzieliła się swoimi wrażeniami w wielomiesięcznego pobytu w Australii. Na tym niestety koniec, bo ulewny deszcz zmusił organizatorów do odwołania dalszej części programu. Z reporterskiego obowiązku podajemy więc od informacji, że w planie był jeszcze występ Wojciecha Pięty, czołowej postaci polskiego stand-upu oraz koncert znanej z udziału w programie Must Be The Music formacji Beauty Plate, a całość miał zwieńczyć efektowny pokaz w wykonaniu członków Teatru Ognia. Niestety, organizatorzy w pewnym momencie zostali zmuszeni do sprawnego demontażu skrupulatnie wcześniej montowanych urządzeń, w czym pomogli im druhowie z jednostki OSP w Brzesku oraz pracownicy wynajętej na potrzeby pikniku firmy ochroniarskiej. Pozostaje jedynie żałować, że tak misternie skonstruowany plan nie został zrealizowany, bo nie brak było głosów, że sceneria brzeskiego Ogrodu Jordanowskiego w ostatnią niedzielę budziła podziw u każdego przechodnia.       

Słowa podziękowania należą się także sponsorom Brzeskiej Strefy Kultury, a w tym zacnym gronie znalazły się: O&K Elektro, Browar Okocim, firma Granit, Biuro Rachunkowe Sambortax, firma Jawor, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowo-Transportowe Edmund Leś, Galeria Odyseja, Brzeskie Zakłady Komunalne, sołtys Poręby Spytkowskiej Adrian Zaleśny. 

 

Deszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa KulturyDeszczowa Strefa Kultury