Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nagłośnienie dla Mokrzysk
14.06.2021

Nagłośnienie dla Mokrzysk

Profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy wartości około 8,5 tysiąca złotych przekazał burmistrz Brzeska Tomasz Latocha dla Mokrzysk podczas spotkania, które odbyło się w plebanii przy parafii w Mokrzyskach. Formalnie zestaw wzbogacił stan wyposażenia szkoły podstawowej, jednak zgodnie z podjętymi wspólnie ustaleniami służyć ma wszystkim grupom, organizacjom i stowarzyszeniom działającym na terenie sołectwa. W spotkaniu uczestniczyli sołtys Kamil Trąba, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ksiądz Stanisław Tokarski oraz dyrektor szkoły Marek Kossoń.

- Ten zakup znacząco wpłynie na jakość wszelkiego rodzaju wydarzeń organizowanych nie tylko w szkole, ale na terenie całego sołectwa. Sprzęt, którym do tej pory dysponowaliśmy, z uwagi na duży stopień zużycia ulegał częstym awariom, a jego stan pozostawiał wiele do życzenia – mówi Marek Kossoń, który wraz z proboszczem i sołtysem wystąpił do burmistrza z wnioskiem o sfinansowanie tego zakupu. Wszyscy trzej zgodnie podkreślają, że nagłośnienie będzie do dyspozycji wszystkich zorganizowanych grup z terenu Mokrzysk. Korzystanie z niego będzie możliwe po wcześniejszych uzgodnieniach z dyrekcją szkoły i radą sołecką.

Z zakupionego sprzętu będzie mogło na przykład korzystać prężnie działające Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Wsi Mokrzyska, zestaw służyć ma też podczas imprez organizowanych w świetlicy wiejskiej mieszczącej się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. – Jest to kolejna inicjatywa jednocząca naszych mieszkańców, którzy poprzez wspólne działania są w stanie realnie wpływać na poprawę jakości życia w sferze społecznej i kulturalnej – komentuje Kamil Trąba.

Swoje plany związane z wykorzystaniem nagłośnienia ma również ksiądz Stanisław Tokarski, który jeszcze w grudniu ubiegłego roku, tuż po objęciu probostwa w Mokrzyskach powołał do życia grupę teatralną, zrzeszającą dzieci i młodzież, ale też osoby starsze. – Powstanie naszej grupy teatralnej w otoczeniu kościoła jest szansą na utrwalanie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych, obywatelskich i prozdrowotnych – mówi nowy proboszcz, który liczy na to, że profesjonalna oprawa przygotowanych spektakli przyczyni się do wzrostu zainteresowania sztuką teatralną wśród mieszkańców. Już wcześniej ksiądz zaprosił do współpracy osoby z pedagogicznym i merytorycznym doświadczeniem, co stanowi gwarancję osiągnięcia zamierzonych celów. 

 

Nagłośnienie dla MokrzyskNagłośnienie dla MokrzyskNagłośnienie dla MokrzyskNagłośnienie dla MokrzyskNagłośnienie dla MokrzyskNagłośnienie dla Mokrzysk