Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Odwiedziny u Jubilatów
08.06.2021

Odwiedziny u Jubilatów

63 pary małżeńskie z gminy Brzesko obchodziły w zeszłym roku Złote Gody. Uroczystości związane z tymi ważnymi w ich życiu jubileuszami, z uwagi na pandemię, mogły się jednak odbyć dopiero teraz. W zeszłym tygodniu we wnętrzach pałacu Goetzów burmistrz Brzeska Tomasz Latocha wręczył dostojnym Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie przyznane przez prezydenta RP. Ze względu na stan zdrowia lub z innych przyczyn losowych nie wszystkie pary mogły wziąć udział w pałacowych ceremoniach, dlatego w poniedziałek, 7 czerwca, zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Jarosław Pasierb i Jan Waresiak odwiedzili  ich w miejscu zamieszkania, by osobiście złożyć im gratulacje i wręczyć medale prezydenta RP.

Decyzja o uhonorowaniu Jubilatów medalami została podjęta 7 grudnia ubiegłego roku. Niestety, los sprawił, że nie wszyscy z odznaczonych doczekali dnia, w którym wręczenie tych odznaczeń było możliwe. W ostatnim półroczu pogrążeni w głębokim żalu pożegnaliśmy Teresę Piwowarską z Bucza oraz Bogumiła Kulkę, Jana Szyszkę i Józefa Śledzia z Brzeska. We wspomnieniach swoich najbliższych, sąsiadów i przyjaciół pozostaną na zawsze jako wzór małżeńskiej miłości i najwyższej troski o swoje rodziny.  

 

Pary Jubilatów odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie – 7 czerwca 2021

 

Brzesko: Teresa i Stanisław Dudkowie, Bogumiła i Ryszard Dudowie, Zofia i Kazimierz Ignacokowie, Irena i Bogumił Kulkowie, Barbara i Edward Pabianoawie, Janina i Wojciech Płachcińscy, Elżbieta i Mieczysław Szewczykowie, Czesława i Jan Szyszkowie.

Bucze: Teresa i Karol Piwowarscy.

Jadowniki: Maria i Józef Śledziowie, Józefa i Tadeusz Tykowie.

Jasień: Jadwiga i Józef Banaśkiewiczowie, Maria i Władysław Królowie.  

Okocim: Stanisława i Stanisław Tota.

Sterkowiec: Barbara i Jan Wójcikowie.