Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Cyfryzacja placówek oświatowych
01.06.2021

Cyfryzacja placówek oświatowych

21 laptopów wraz z oprogramowaniem (Microsoft Office 2019 Standard dla Edukacji) zakupił Urząd Miejski dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja Szkół i Placówek Oświatowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Koszt zakupu wyniósł prawie 75 tysięcy złotych. W najbliższym czasie pozyskany tą drogą sprzęt trafi do dziesięciu szkół podstawowych. Dodatkowo, w ramach tego samego projektu Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach otrzyma 10 internetowych kamerek, a Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Szczepanowie 15 zestawów słuchawkowych, natomiast uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Buczu zyskają dostęp do internetu.

- Z satysfakcją mogę poinformować, że jest to efekt kolejnych udanych zabiegów pracowników naszego urzędu odpowiedzialnych za pozyskiwanie środków zewnętrznych przeznaczonych na doposażenie placówek oświatowych – komentuje najnowszy zakup burmistrz Tomasz Latocha – Już w zeszłym roku maksymalnie wykorzystaliśmy możliwości zwiększenia bazy sprzętowej w tej dziedzinie, dzięki czemu nauka w warunkach zdalnych przebiegała u nas w sposób płynny i praktycznie bez żadnych zakłóceń.

Od kwietnia ubiegłego roku brzeskie placówki oświatowe wzbogaciły się o sprzęt komputerowy o łącznej wartości sięgającej prawie 300 tysięcy złotych. Dokonano w sumie trzech zakupów, za każdym razem skutecznie wnioskując o pozyskanie na ten cel unijnych funduszy – najpierw z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, później z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a teraz od Zarządu Województwa Małopolskiego w ramach projektu grantowego „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”.