Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Bezpieczne boisko w Okocimiu
13.04.2021

Bezpieczne boisko w Okocimiu

Zakończyła się przebudowa przyszkolnego boiska w Okocimiu. Odbiór techniczny dokonany został we wtorek, 13 kwietnia. Koszt rozpoczętej w zeszłym roku inwestycji wyniósł blisko 140 tysięcy złotych i został w całości pokryty przez Urząd Miejski. Z krajobrazu gminy Brzesko zniknął kolejny obiekt o niebezpiecznej, kontuzjogennej nawierzchni, która została zastąpiona w pełni bezpieczną, sztuczna trawą.

Boisko w Okocimiu ma wymiary 40x30 metrów. W tym roku zostało pokryte sztuczną trawą zabezpieczoną specjalnymi granulatami zapobiegającymi nadmiernemu ścieraniu. Koszt zakupu i montażu murawy wyniósł 67 896 złotych. Zadanie zostało powierzone znanej w całym kraju, renomowanej firmie TERAKOL sp. z o.o., specjalizującej się w tego typu inwestycjach.

Sporo prac związanych z modernizacją obiektu w Okocimiu wykonano w zeszłym roku. W pierwszym etapie wykonana została podbudowa pod nowe boisko. W tym celu na powierzchni 1200 metrów kwadratowych usunięto wszelkie nierówności. Cały teren został ogrodzony nową siatką o łącznej długości 160 metrów bieżących, zamontowano też nową, dwuskrzydłową bramę i dwie ogrodzeniowe furtki. Na długości 46 metrów, od strony północnej, położone zostały betonowe obrzeża. Koszt ubiegłorocznych prac wyniósł 71 094 złotych, a wykonała je firma TABUD Roboty Ogólnobudowlane Mieczysława Tabaszewskiego. W sumie cała inwestycja kosztowała 138 990 złotych. 

 - Dużą wagę przywiązujemy do sportowego rozwoju dzieci, młodzieży, a także dorosłych osób. Dlatego systematycznie, w miarę możliwości, rozwijamy lub udoskonalamy infrastrukturę sportową i rekreacyjne tereny. Nabiera tempa budowa hali sportowej w Mokrzyskach, przybywają też nowe boiska – wylicza burmistrz Tomasz Latocha.

Modernizacja boiska w Okocimiu to kolejny etap usuwania z tego typu obiektów nawierzchni asfaltowych, które zastępowane są sztuczną trawą. W ubiegłym roku identyczny zabieg przeprowadzono na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jadownikach. Od października w Sterkowcu również funkcjonuje boisko pokryte sztuczną murawą, która powstała w miejsce naturalnej, ale pełnej nierówności nawierzchni. Zmodernizowane boiska w Okocimiu i Jadownikach to miejsca, w których można organizować treningi i zawody sportowe bez obawy o kontuzje, o które nietrudno było na twardym asfalcie. W tym roku planowana jest przebudowa następnego obiektu sportowego – przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzesku.

           

Bezpieczne boisko w OkocimiuBezpieczne boisko w OkocimiuBezpieczne boisko w OkocimiuBezpieczne boisko w Okocimiu