Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Zielona ławeczka
08.04.2021

Zielona ławeczka

Wystartowała VII edycja projektu grantowego „Zielona Ławeczka” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Uczestnictwo w konkursie może zaowocować powstaniem nowych ogródków osiedlowych i terenów zielonych na terenie Brzeska.

W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty samorządowe lub samorządy z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest utworzenie przynajmniej 5-osobowej grupy sąsiedzkiej, która przygotuje projekt aranżacji danego terenu, a następnie przeprowadzi konsultacje z mieszkańcami swojego osiedla, na podstawie których sporządzony zostanie wniosek zawierający pomysły na zagospodarowanie wskazanego przez wnioskodawcę terenu.

Projekty, które uzyskają najwyższe oceny sędziów, otrzymają od Fundacji Banku Ochrony Środowiska grant pieniężno-rzeczowy o maksymalnej wartości do 1950 złotych. Grant finansowy obejmuje dofinansowanie na zakup roślin i elementów aranżacji, natomiast nagrodą rzeczową jest parkowa ławka. W tym roku zespoły uczestniczące w konkursie mogą dodatkowo otrzymać środki finansowe na zakup elementów niezbędnych do stworzenia obiektów tzw. mikroretencji.

Termin składania projektów mija 6 czerwca 2021 roku. Przez cały czas trwania projektu można skorzystać z merytorycznej pomocy eksperta z Katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Koordynatorem projektu jest Łukasz Mikowski-Feret (e-mail: zielonalaweczka@fundacjabos.pl lub telefon: 515 114 639).

Burmistrz Brzeska zwraca się z prośbą do mieszkańców o wyrażenie zgody na rewitalizację terenów osiedli, które przystąpią do konkursu i wspieranie reprezentujących Państwa grup sąsiedzkich.mk-logo-black-scaled.jpgbos-fundacja-2.png