Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Laptopy do zdalnej nauki
17.03.2021

Laptopy do zdalnej nauki

Brzeski samorząd systematycznie wykorzystuje możliwości pozyskiwania unijnych funduszy na zakup komputerów służącym uczniom do zdalnej nauki w okresie pandemii. W środę, 17 marca burmistrz Tomasz Latocha odebrał z rąk Marty Malec-Lech, członka Zarządu Województwa, promesę potwierdzającą przyznanie dofinansowania w wysokości blisko 74 tysiące złotych na zakup laptopów, słuchawek i kamerek internetowych dla 11 szkół podstawowych z terenu gminy. 

To już trzecia dotacja pozyskana przez Urząd Miejski na ten cel w ostatnich 11 miesiącach – tym razem przyznana w ramach projektu grantowego „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”. Przypomnijmy, że w kwietniu ubiegłego roku gmina otrzymała około 100 tysięcy złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na zakup komputerowego sprzętu. Kolejna dotacja trafiła na konto Urzędu Miejskiego w czerwcu zeszłego roku – była to kwota w wysokości 115 tysięcy złotych pozyskana z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, co pozwoliło na zakup 39 laptopów wyposażonych w myszki i słuchawki, a do każdego kompletu dołączona była torba służąca do przenoszenia sprzętu. W sumie w niecały rok gmina dokonała zakupów sprzętu do zdalnej nauki za blisko 300 tysięcy złotych pozyskane z zewnętrznych funduszy.

Za każdym razem komputery są przekazywane do Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w celu rozdysponowania ich – na zasadzie użyczenia – uczniom wskazanym przez dyrektorów poszczególnych szkół.   

Laptopy do zdalnej naukiLaptopy do zdalnej naukiLaptopy do zdalnej nauki